Pan Jezus w objawieniach siostrze Małgorzacie Marii Alacoque prosił, aby zaraz po Oktawie Bożego Ciała w piątek obchodzono święto Jego Serca. Tegoroczna Uroczystość w naszej Parafii poprzedzona była nowenną.

Od 11 czerwca po odśpiewaniu Litanii do Serca Pana Jezusa kapłan odczytywał słowa nowenny pod tytułem „Wszystko dla Ciebie Najsłodsze Serce Jezusa”. W samą Uroczystość poświęciliśmy się i zawierzyliśmy naszą Wspólnotę Strażową oraz całą Parafię Sercu Jezusowemu.

Mszę świętą koncelebrowaną odprawili ks. Marcin z ks. Mirosławem, a wierna Straż Honorowa brała czynny udział w Liturgii Słowa. We Mszy uczestniczył także Poczet Sztandarowy.

Bliskość z Sercem Jezusa pozwala nam i wzbudza pragnienie ofiarowania się Jemu i ludziom w bezinteresownej miłości. Zbawiciel ofiarował nam przebite Serce, byśmy odnaleźli drogę do miłości i wierności i pragnęli kochać tak, jak On kocha. Uczyńmy zatem z Serca Jezusa nasze mieszkanie, aby kochać to, co On kocha i tak jak On kocha. Zbierajmy skarby w swoim sercu na życie wieczne. Serce Jezusa jest przy nas. Serce Jezusa jest dla nas. Niech serce nasze będzie podobne do Serca Jezusa. Pokładajmy w Nim nadzieję.

Święty Jan Paweł II codzienny akt osobistego poświęcenia kończył słowami: „Wszystko dla Ciebie, Najsłodsze Serce Jezusa”. My wszyscy zaświadczajmy o tym swoim życiem, a radość wypełni po brzegi nasze serca.

 

foto: Krystyna Bednarz

 

 

20 czerwca na Jasnej Górze odbyła się natomiast już XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Przypadła ona w setną rocznicę kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz w setną rocznicę poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Tegorocznym hasłem spotkania były słowa – „Zawierzeni Sercu Jezusa”. Punktem centralnym było poświęcenie Arcybractwa Bożemu Sercu podczas Mszy św. w Kaplicy  Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, którego dokonał biskup Stanisław Salaterski. Mogliśmy włączyć się duchowo w Eucharystię poprzez media i środki społecznego przekazu, bo przez panującą epidemię nie mogliśmy osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu.

foto: Krystyna Bednarz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież