28 kwietnia odbyła się piesza Pielgrzymka Róż Różańcowych z naszej Parafii do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Nasza Parafia uczestniczy w tych pielgrzymkach praktycznie od zarania jej powstania. Zawsze odbywają się one w ostatnią niedzielę miesiąca kwietnia.

Wyruszyliśmy od naszego kościoła około godziny 8.30 z po krótkiej modlitwie i z Bożym błogosławieństwem Ks. Prałata Stefana Wyporskiego - naszego Proboszcza. Przewodniczył nam Ks. Mirosław Wilk. Po drodze śpiewaliśmy pieśni maryjne i modliliśmy się na różańcu. Napotkani przechodnie w większości witali nas przyjaźnie a niektórzy wykazywali widoczne zaciekawienie. Towarzyszyła nam piękna wiosenna pogoda i przyroda. Nawet się nie spostrzegliśmy jak dotarliśmy do Sanktuarium, gdzie zameldowaliśmy się ok. godziny 10.00.

Oczekiwanie na Mszę świętą o godzinie 12.00 wypełniła nam konferencja ks. Mirosława Toszy prowadzącego ośrodek "Betlejem" dla bezdomnych w Jaworznie. Ks. Mirosław mówił o zwyczajnej świętości życia w oparciu o doświadczone przypadki z własnego kapłaństwa. Po tej konferencji Ks. Mirosław poprowadził modlitwę różańcową. Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. B-pa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka rozpoczęła się przy pełnym sanktuarium wypełnionym pielgrzymami Róż Różańcowych z parafii całej naszej Diecezji. W koncelebrze uczestniczył nasz Ks. Proboszcz, co uznaliśmy jako wyróżnienie naszej Parafii. W nawie głównej przed prezbiterium zgromadziły się liczne poczty sztandarowe, bo każda grupa pielgrzymkowa, w tym także nasza, przybyła do Sanktuarium z własnym pocztem. Homilię wygłosił do nas Ks. Bp Grzegorz Kaszak a mówił do nas o modlitwie "Zdrowaś Mario", którą przybliżył nam teologicznie. Trzeba zaznaczyć, że w tym roku, 20 maja 2018, wypada w Sanktuarium pięćdziesiąta rocznica Koronacji Figury Matki Bożej Anielskiej i Ks. Andrzej Stasiak - Kustosz Sanktuarium zaprosił nas na tę uroczystość. Wracaliśmy z tej pielgrzymki nieco zmęczeni, ale szczęśliwsi i bogatsi w usłyszane Słowo Boże, wspólną modlitwę różańcową, oraz uczestnictwo w pięknym wydarzeniu jakim była bogata Eucharystia. Jeśli Bóg pozwoli to za rok znowu się zameldujemy u Matki Bożej w Jej Sanktuarium w Dąbrowie Górniczej.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież