W sobotni wieczór 5-go stycznia nowego 2019 Roku, podobnie jak w ubiegłym roku – Zelatorki i Zelatorzy poszczególnych Róż podzielili się opłatkiem.  Natomiast w niedzielny  poranek po zakończonej Mszy św. odprawionej przez Ks. Proboszcza Stefana Wyporskiego, wystawieniu Najświętszego Sakramentu i wymianie tajemnic różańcowych, uczynili to wszyscy członkowie wspólnoty różańcowej życząc sobie wielu błogosławieństw od Dzieciątka Jezus oraz zdrowia.

W pierwszą sobotę miesiąca czyli w wigilię Uroczystości Objawienia Pańskiego, której głównym przesłaniem jest prawda, że Syn Boży posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego Stworzenia, Mszę świętą w naszym parafialnym kościele koncelebrowali:  Ks. Mirosław Wilk wraz z Ks .Krystianem Kucharczykiem. Kapłani modlili się na uwielbienie Niepokalanego Serca Maryi  oraz o błogosławieństwo Boże dla Zelatorki  Agnieszki Furtacz z racji zbliżających się jej imienin.

Po Mszy świętej Zelatorki i Zelatorzy wraz z opiekunem grupy Ks. Proboszczem Stefanem Wyporskim oraz Ks. Mirosławem i Ks. Krystianem spotkali się na nowej salce tzw. „Kawiarence”, gdzie po odczytaniu Ewangelii, łamiąc się opłatkiem wszyscy złożyli sobie wzajemnie serdeczne życzenia.

Radosny czas spotkania opłatkowego, wspólne rozmowy przy gorącej herbatce i kosztowanie pysznych słodkości przygotowanych przez Zelatorki, a także smacznej zupy grzybowej przygotowanej przez P. Marię Jelińską, a przede wszystkim wspólne kolędowanie, tworzyło wyjątkowy świąteczny nastrój.

Wszystkim, którzy przybyli na spotkania opłatkowe, zarówno w sobotę jak i w niedzielę  pragnę wyrazić swoje podziękowanie. Dziękuję kapłanom na czele z Ks. Proboszczem Stefanem, za ich obecność, serdeczne słowa życzeń składane na salce i w kościele. Dziękuję wszystkim Zelatorkom i Zelatorom za prowadzenie swoich Róż Różańcowych, a pozostałym członkom za wytrwałą modlitwę różańcową cudowną w swej prostocie i głębi.

Życzę z serca wszystkim wytrwałości w modlitwie różańcowej, owoców tej modlitwy oraz wielu łask Bożych. Niech Maryja – Matka nowonarodzonego Dzieciątka Jezus i nas wszystkich otacza nas swym Matczynym płaszczem, a Święty Józef – opiekun strzeże nas każdego dnia.

Szczęść Boże wszystkim!

foto: Ewa Klimczyk

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież