W sobotę 27 kwietnia odbyła się Pielgrzymka Róż Różańcowych Diecezji Sosnowieckiej do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, w której uczestniczyła także nasza Parafia wraz ze sztandarem.

Wraz z nami pielgrzymowali: Ks. Prałat Stefan Wyporski - Proboszcz, oraz Ks. Mirosław Wilk. Na początku spotkania Ks. Kanonik Andrzej Stasiak - Kustosz Sanktuarium przypomniał historię powstania Sanktuarium oraz Kół Żywego Różańca, podkreślając ich wielką rolę i znaczenie w kultywowaniu wiary i umacniania jedności chrześcijan wokół wielkich spraw Bożych i ludzkich.

Dla nas Parafian św. Floriana wielkim wyróżnieniem było to, że pod nieobecność Ks. Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka, Mszy św. przewodniczył i piękne kazanie wygłosił nasz Ks. Proboszcz Stefan Wyporski.

Jako wieloletni uczestnik już dzisiaj serdecznie zapraszam naszych Parafian do liczniejszego wzięcia udziału w następnej pielgrzymce Kół Żywego Różańca Sosnowieckiej Diecezji do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej i zapewniam, że przeżyjecie wielkie doświadczenie wiary i miłości, jaka płynie od naszej Matki Bożej Anielskiej - Patronki Zagłębia i Polski.foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież