20 czerwca nasza Parafia cieszyła się obecnością Jezusa Eucharystycznego w uroczystej Procesji ulicami naszych osiedli, gdzie żyjemy, mieszkamy, spotykamy się i tworzymy Wspólnotę ludzi ochrzczonych i wierzących.

To było wielkie przeżycie daru Miłości Boga do nas - ludzi grzesznych i poszukujących sensu życia. Nie sposób "technicznie" opisać tego "Wydarzenia", bo nie da się dobrać odpowiednich słów, aby wyrazić wielkość, piękno i subtelność Bożej Miłości, która owocuje wielorakimi darami poruszającymi najczulsze struny ludzkich serc otwartych na Boga i bliźnich.

Z Procesji i odprawionej na jej zakończenie Mszy Świętej wróciliśmy do naszych mieszkań i domów o wiele bogatsi i lepsi. Świadomość, że Bóg jest z nami jest czymś niebywale pięknym i drogocennym. Warto żyć i warto być Człowiekiem przez duże "C", bo wiemy z Kim idziemy i do Kogo podążamy! Bo jeżeli Bóg jest z nami, to któż przeciwko nam w podążaniu ku szlachetnym i dobrym celom, służącym wzrastaniu w wierze i miłości do Boga i ludzi.

Nie będę opisywał tego co przeżyłem, podobnie jak każdy uczestnik tego Wydarzenia, bo miałem ze sobą aparat fotograficzny, którym gorliwie patrzyłem na to co się działo i tym się teraz dzielę. Tak starałem się "łapać" niepowtarzalne chwile, aby każdy, kto tu zajrzy i obejrzy moje zdjęcia mógł choć w części poczuć tę wspaniałą atmosferę i być może doszukać się obecności Pana Jezusa, bo to było i zawsze jest moim celem kiedy robię zdjęcia z  takich lub podobnych Uroczystości, które mają miejsce w Kościele. Mogę szczerze powiedzieć, że jest to moja modlitwa.

Na koniec chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Kapłanom za to, że nieśli wśród nas i z nami Jezusa i za to, że sprawują dla nas z wiarą i nabożeństwem Najświętszą Eucharystię każdego dnia!

Dziękuję w imieniu wszystkich uczestników Procesji Bożego Ciała tym wszystkim, którzy choćby w najmniejszy sposób przyczynili się do budowy Ołtarzy oraz do jej uświetnienia (sypanie kwiatów, Sosnowiecka Orkiestra Dęta, niesienie Figur, sztandarów i innych, Chór Parafialny, niesienie baldachimu, Liturgiczna Służba Ołtarza).  Szczególne podziękowanie kieruję na ręce Ks. Prałata Stefana Wyporskiego - naszego Proboszcza, za to, że nie zapomniał o naszym pierwszym Proboszczu i budowniczym kościoła Ks. Prałacie Tadeuszu Kamińskim, który na zakończenie Procesji odprawił nam Mszę Świętą.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • ttteis77 16.12.2019 13:05
  Mówiąc o świadectwie, prawdzie Jezusa, czy zapominamy mówić bliźnim o naszym świadectwie, prawdzie o ...

  Czytaj więcej...

   
 • Piotr ZIMNAL 12.11.2019 22:33
  Wielkie uznanie dla Zespołu "Te Deum" z Olkusza. Dziękujemy za nagranie DVD tego występu a Ks. Marcinowi ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

0.21°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 85%
Piatek -1.23°C / 2.93°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Sobota -1.4°C / 2.87°C Rozproszone chmury
Niedziela -0.71°C / 1.98°C Pochmurno
Poniedzialek 1.21°C / 5.39°C Deszczyk
Wtorek 2.69°C / 8.44°C Pochmurno