20 czerwca nasza Parafia cieszyła się obecnością Jezusa Eucharystycznego w uroczystej Procesji ulicami naszych osiedli, gdzie żyjemy, mieszkamy, spotykamy się i tworzymy Wspólnotę ludzi ochrzczonych i wierzących.

To było wielkie przeżycie daru Miłości Boga do nas - ludzi grzesznych i poszukujących sensu życia. Nie sposób "technicznie" opisać tego "Wydarzenia", bo nie da się dobrać odpowiednich słów, aby wyrazić wielkość, piękno i subtelność Bożej Miłości, która owocuje wielorakimi darami poruszającymi najczulsze struny ludzkich serc otwartych na Boga i bliźnich.

Z Procesji i odprawionej na jej zakończenie Mszy Świętej wróciliśmy do naszych mieszkań i domów o wiele bogatsi i lepsi. Świadomość, że Bóg jest z nami jest czymś niebywale pięknym i drogocennym. Warto żyć i warto być Człowiekiem przez duże "C", bo wiemy z Kim idziemy i do Kogo podążamy! Bo jeżeli Bóg jest z nami, to któż przeciwko nam w podążaniu ku szlachetnym i dobrym celom, służącym wzrastaniu w wierze i miłości do Boga i ludzi.

Nie będę opisywał tego co przeżyłem, podobnie jak każdy uczestnik tego Wydarzenia, bo miałem ze sobą aparat fotograficzny, którym gorliwie patrzyłem na to co się działo i tym się teraz dzielę. Tak starałem się "łapać" niepowtarzalne chwile, aby każdy, kto tu zajrzy i obejrzy moje zdjęcia mógł choć w części poczuć tę wspaniałą atmosferę i być może doszukać się obecności Pana Jezusa, bo to było i zawsze jest moim celem kiedy robię zdjęcia z  takich lub podobnych Uroczystości, które mają miejsce w Kościele. Mogę szczerze powiedzieć, że jest to moja modlitwa.

Na koniec chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Kapłanom za to, że nieśli wśród nas i z nami Jezusa i za to, że sprawują dla nas z wiarą i nabożeństwem Najświętszą Eucharystię każdego dnia!

Dziękuję w imieniu wszystkich uczestników Procesji Bożego Ciała tym wszystkim, którzy choćby w najmniejszy sposób przyczynili się do budowy Ołtarzy oraz do jej uświetnienia (sypanie kwiatów, Sosnowiecka Orkiestra Dęta, niesienie Figur, sztandarów i innych, Chór Parafialny, niesienie baldachimu, Liturgiczna Służba Ołtarza).  Szczególne podziękowanie kieruję na ręce Ks. Prałata Stefana Wyporskiego - naszego Proboszcza, za to, że nie zapomniał o naszym pierwszym Proboszczu i budowniczym kościoła Ks. Prałacie Tadeuszu Kamińskim, który na zakończenie Procesji odprawił nam Mszę Świętą.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj184
WczorajWczoraj301
W tym tygodniuW tym tygodniu167
W tym miesiącuW tym miesiącu7139
W sumieW sumie478774

Na marginesie

 • Katecheza X – Wierzę…

  W powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis” jest taki dialog Chilona z Petroniuszem: - Panie! wymów po grecku następujące zdanie: Jezus Chrystus, Boga Syn, Zbawiciel: - Dobrze. Oto mówię!... Cóż z tego? - A teraz weź pierwsze litery każdego z tych wyrazów i złóż je tak, aby stworzyły jeden wyraz. - Ryba! - rzekł ze zdziwieniem Petroniusz. - Oto, dlaczego ryba stała się godłem chrześcijan - odpowiedział Chilon.

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 13.10.2019 19:22
  Serdecznie gratulujemy Siostrze Sawianie. Jest Siostra darem Nieba dla nas za który Panu Bogu składamy ...

  Czytaj więcej...

   
 • Grzegorz 12.10.2019 21:33
  ...na niektórych filmach słychać ciekawy podkład wokalny :lol: :zzz

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

21.09°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 52%
Wtorek 12.65°C / 20.16°C Pochmurno
Sroda 11.73°C / 18.99°C Pochmurno
Czwartek 11.67°C / 21.02°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Piatek 11.52°C / 18.74°C Pochmurno
Sobota 10.79°C / 18.62°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR