1. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny niech będzie dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. W środę 8 maja będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława biskupa. Przyjmujemy jeszcze intencje na Mszę św. zbiorową ku czci św. Stanisława o godz. 18.00.

3. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy też do wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek o godz. 16.50.

4. W najbliższy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Floriańskiego Wieczoru Uwielbienia.

5. W przyszłą niedzielę 12 maja o godz. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. dzieci klas III ze Szk. Podst. nr 38. Dzień wcześniej, w sobotę dzieci te wraz z rodzicami przystąpią do sakramentu pokuty. Również w sobotę 11 maja do I Komunii św. przystąpią dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

6. Festyn „FLORIAN DZIECIOM” odbędzie się w najbliższą sobotę 11 maja od godz. 10.00 do 14.00, wszystkich zapraszamy. Bardzo serdecznie prosimy chętnych parafian o upieczenie i ofiarowanie ciasta na ten festyn.

7. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w zorganizowaniu odpustu parafialnego oraz za prace przy porządkowaniu terenu wokół kościoła, a wszystkim parafianom i grupom parafialnym za czynny udział w uroczystościach odpustowych.

8. Jak już informowaliśmy, parafia organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

10. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.


Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież