1. Dzisiaj przypada 17. Niedziela Zwykła. W poniedziałek wspomnienie św. Marty, w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli założyciela zakonu jezuitów, w czwartek św. Alfonsa Maria Liguori założyciela zgromadzenia redemptorystów, a w piątek wspomnienie Matki Bożej Anielskiej.

2. W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem zyskania odpustu jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Również w piątek 2 sierpnia w Parafii M.B. Anielskiej w Dąbrowie Górniczej będzie Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt, szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapraszamy do udziału.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami po Mszy św. wieczornej.

4. Przypominamy, że przez całe wakacje w niedziele są odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św.

5. Zapraszamy serdecznie na Zagłębiowską pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z Będzina 23 sierpnia, zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela, zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Regina Staczan lat 79 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, 1 Msze św. od znajomych oraz 5 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 44.
- śp. Tymon Paw, noworodek, pochowany na cmentarzu w Klimontowie.
            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież