1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek, 28 września, obchodzimy wspomnienie św. Wacława, we wtorek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w środę wspomnienie św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a w piątek Świętych Aniołów Stróżów.

2. Przypominamy, że od września w naszej parafii Msze św. w niedziele są odprawiane w następującym porządku: o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 oraz 18.00. W tygodniu możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest popołudniu od godz. 16.00.

3. Od czwartku 1 października przez cały miesiąc będzie odprawiane nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, poświęcenie różańców w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00, odwiedziny chorych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub w zakrystii. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ, natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca, wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 4 października po Mszy św. o godz. 7.00.

5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

7. Parafian zachęcamy do uczestnictwa w głosowaniu na projekty dotyczące naszych osiedli w ramach Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu.

8. Dzisiaj przed kościołem trwa zbiórka na pomnik nagrobny śp. ks. Tadeusza Kamińskiego w Starokrzepicach.

9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki Ziarno. Książkę o ks. Kamińskim można nabyć w kiosku parafialnym lub w kancelarii.

10. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Elżbieta Kokot lat 70 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu, 2 Msze św. od rodziny oraz 3 Msze św. od mieszkańców bloku BMC 40.
- śp. Olga Miśkiewicz lat 69 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, 4 Msze św. od rodziny i 6 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 32.
- śp. Bogumił Kaźmierczak lat 82 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu.
                 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12. Polecajmy naszym modlitwom także chorych szczególnie Ks. proboszcza Stefana oraz ks. Mirosława: Pod Twoją obronę ….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież