1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława, w środę święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek św. Hieronima, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a w sobotę św. Aniołów Stróżów.

2. Od piątku 1 października przez cały miesiąc będzie odprawiane nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, poświęcenie różańców w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00, odwiedziny chorych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub w zakrystii. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca, wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 3 października po Mszy św. o godz. 7.00.

4. W tym roku duszpasterskim obchodzić będziemy 40-lecie istnienia naszej parafii. W ramach obchodów w każdym miesiącu planujemy wydarzenie, które pomoże świętować tę rocznicę. Rozpoczynamy od wystawy przybliżającej historię naszej parafii, która pojawi się w przyszłym tygodniu.

5. Ruch Światło-Życie zaprasza młodzież powyżej 13 roku życia na weekendowy wyjazd pod hasłem „Święty spokój”. W planie m. in.: manewry, ognisko, warsztaty i wspólna modlitwa. Wyjazd odbędzie się od 15 do 17 października. Koszt 60 złotych (obejmuje dwa noclegi i wyżywienie). Więcej informacji na stronie Ruchu Światło-Życie diecezji sosnowieckiej, na Facebooku oraz na ulotkach, które są dostępne przy kiosku.

6. Serdecznie dziękuję za życzliwą odpowiedź na prośbę o dar serca na sfinansowanie remontu dachu kościoła. Informuję, że parafianie ofiarowali 6 900 zł, co oznacza, że zostało do zebrania 193 100 zł.

7. Dziękujemy za wszelkie prace wykonane przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych czyli sprzątanie i dekorację kościoła oraz dziękujemy parafianom, którzy włożyli wiele wysiłku w jesienne prace porządkowe wokół kościoła.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

9. Po ogłoszeniach parafialnych członkowie Neokatechumenatu skierują do nas słowa zachęty.

10. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Jadwiga Kania-Morys lat 67. W jej intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 5 Mszy św. od rodziny i znajomych.
                   Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież