Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to dzień wdzięczności za wypowiedziane słowo „Fiat” na słowa wypowiedziane przez Archanioła Gabriela – „Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus”. W tym to właśnie dniu Żywy Różaniec zgromadził się w świątyni, aby wspólnie modlić się o Jego rozwój i błogosławieństwo Boże dla jego członków.

Mszę świętą celebrowali – ks. dr Zbigniew Jacuński i ks. Józef Kościelny. Wierząc, że ta modlitwa różańcowa umiłowana przez licznych świętych jest modlitwą o wielkim znaczeniu, przynoszącą owoce świętości, zanosiliśmy błaganie o wiarę i liczne nawrócenia w naszej Parafii przez wstawiennictwo Maryi. Wzywając pomocy Bożej, aby nas pobudzał do wypłynięcia na głębię, byśmy mogli opowiadać światu, a nawet wołać o Chrystusie jako Panu i Zbawicielu „Drodze, Prawdzie i Życiu”. Modlitwa różańcowa jest przesłaniem ewangelicznym. W niej odbija się modlitwa Maryi i Jej nieustanne Magnificat za dzieło odkupieńcze wcielenia rozpoczęte w Jej dziewiczym łonie.

Przez Różaniec lud chrześcijański niejako wstępuje do szkoły Maryi, dając się wprowadzić w kontemplację piękna oblicza Chrystusa i doświadczenie głębi Jego miłości. Za pośrednictwem Różańca wierzący czerpią obfitość łaski otrzymując niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego wpisała się w czasie trwania postu, a przesłaniem jest Modlitwa, Post, Jałmużna, więc została zorganizowana procesja z darami do ołtarza. Bardzo dziękujemy za liczne uczestnictwo i wspólną modlitwę.

foto: Krystyna Borowska

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież