W pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godzinie siódmej sprawowana jest w naszym kościele Eucharystia, zazwyczaj przez ks. Proboszcza Stefana Wyporskiego, w intencji Róż Różańcowych, których mamy trzydzieści. Stąd też przychodzi na nią dużo wiernych. W miesiącu grudniu modliliśmy się dodatkowo w intencji Solenizanta – ks. Krystiana Kucharczyka.

Ksiądz Krystiana będąc u nas rezydentem, z racji pełnionych funkcji, na miarę swoich możliwości włącza się w życie naszej Parafii poprzez sprawowanie Eucharystii, głoszenie słowa Bożego i posługę w konfesjonale. Cecha charakterystyczną księdza Krystiana jest z pewnością serdeczna i radosna bezpośredniość w kontaktach z parafianami. Ks. dr Krystian mimo powierzonych przez Biskupa Grzegorza Kaszaka funkcji i zaangażowania na rzecz naszej Parafii nadal kształci się w otwartym przewodzie habilitacyjnym.

Serdeczne życzenia Solenizantowi złożył najpierw Ks. Proboszcz Stefan Wyporski a po nim przedstawiciele Parafii w imieniu wszystkich Parafian i działających w naszym kościele wspólnot.  Pisząc te słowa raz jeszcze życzymy Ci Księże Krystianie opieki Bożej, dużo zdrowia i realizacji naukowych zamierzeń.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Maria 14.05.2019 07:43
  Ks. Marcinie.. jeszcze brzmią nam w uszach słowa niedzielnego kazania (12.05.2019r. godz. 9:00).

  Czytaj więcej...

   
 • Elżbieta 12.05.2019 11:34
  Ks. Marcinie kazanie było do głębi wzruszające. Proszę pamiętać że o każdej grupie społecznej ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Bezchmurnie

24.52°C

Sosnowiec

Bezchmurnie
Wilgotnosc: 60%
Piatek 16.85°C / 24.85°C SP_WEATHER_HEAVY_INTENSITY_RAIN
Sobota 16.13°C / 22.44°C Umiarkowany deszcz
Niedziela 13.95°C / 17.05°C Deszczyk
Poniedzialek 13.45°C / 24.46°C Deszczyk
Wtorek 14.85°C / 25.85°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR