W pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godzinie siódmej sprawowana jest w naszym kościele Eucharystia, zazwyczaj przez ks. Proboszcza Stefana Wyporskiego, w intencji Róż Różańcowych, których mamy trzydzieści. Stąd też przychodzi na nią dużo wiernych. W miesiącu grudniu modliliśmy się dodatkowo w intencji Solenizanta – ks. Krystiana Kucharczyka.

Ksiądz Krystiana będąc u nas rezydentem, z racji pełnionych funkcji, na miarę swoich możliwości włącza się w życie naszej Parafii poprzez sprawowanie Eucharystii, głoszenie słowa Bożego i posługę w konfesjonale. Cecha charakterystyczną księdza Krystiana jest z pewnością serdeczna i radosna bezpośredniość w kontaktach z parafianami. Ks. dr Krystian mimo powierzonych przez Biskupa Grzegorza Kaszaka funkcji i zaangażowania na rzecz naszej Parafii nadal kształci się w otwartym przewodzie habilitacyjnym.

Serdeczne życzenia Solenizantowi złożył najpierw Ks. Proboszcz Stefan Wyporski a po nim przedstawiciele Parafii w imieniu wszystkich Parafian i działających w naszym kościele wspólnot.  Pisząc te słowa raz jeszcze życzymy Ci Księże Krystianie opieki Bożej, dużo zdrowia i realizacji naukowych zamierzeń.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj357
WczorajWczoraj375
W tym tygodniuW tym tygodniu1555
W tym miesiącuW tym miesiącu7348
W sumieW sumie382516

Na marginesie

17 styczeń 2019

 • Cisi autorzy

  Tylko dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności odkryto nazwiska autorów kolędy „Cicha noc".

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 05.01.2019 16:02
  Wiele dobrego dzieje się w naszej Parafii św. Floriana w Sosnowcu Zagórzu i znajduje to odzwierciedlenie ...

  Czytaj więcej...

   
 • Mariusz 05.01.2019 12:56
  Bardzo dobra i przydatna strona o naszej parafi. Pozdrawiam.I WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU.

  Czytaj więcej...