W pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godzinie siódmej sprawowana jest w naszym kościele Eucharystia, zazwyczaj przez ks. Proboszcza Stefana Wyporskiego, w intencji Róż Różańcowych, których mamy trzydzieści. Stąd też przychodzi na nią dużo wiernych. W miesiącu grudniu modliliśmy się dodatkowo w intencji Solenizanta – ks. Krystiana Kucharczyka.

Ksiądz Krystiana będąc u nas rezydentem, z racji pełnionych funkcji, na miarę swoich możliwości włącza się w życie naszej Parafii poprzez sprawowanie Eucharystii, głoszenie słowa Bożego i posługę w konfesjonale. Cecha charakterystyczną księdza Krystiana jest z pewnością serdeczna i radosna bezpośredniość w kontaktach z parafianami. Ks. dr Krystian mimo powierzonych przez Biskupa Grzegorza Kaszaka funkcji i zaangażowania na rzecz naszej Parafii nadal kształci się w otwartym przewodzie habilitacyjnym.

Serdeczne życzenia Solenizantowi złożył najpierw Ks. Proboszcz Stefan Wyporski a po nim przedstawiciele Parafii w imieniu wszystkich Parafian i działających w naszym kościele wspólnot.  Pisząc te słowa raz jeszcze życzymy Ci Księże Krystianie opieki Bożej, dużo zdrowia i realizacji naukowych zamierzeń.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj72
WczorajWczoraj299
W tym tygodniuW tym tygodniu662
W tym miesiącuW tym miesiącu3065
W sumieW sumie369918

Na marginesie

12 grudzień 2018

 • Biedny i bogaty

  Nauczyciel przytoczył kiedyś uczniom przypowieść o bogaczu i Łazarzu. Po jej zakończeniu zapytał:

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Krystyna 19.11.2018 10:14
  W Imieniu Chóru Parafialnego z całego serca pragnę podziękować za dobre słowo oraz ciepłe życzenia .

  Czytaj więcej...

   
 • Małgorzata 10.11.2018 18:58
  Film zdecydowanie bardziej oddaje rzeczywistość, zdjęcie raczej utrwala chwilę. Może te krótkie filmiki ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurnie

0°C

Sosnowiec

Pochmurnie
Wilgotnosc: 100%
Czwartek -4°C / 0°C Pochmurnie
Piatek -4°C / -1°C Pochmurnie
Sobota -3°C / -2°C Pochmurnie
Niedziela -7°C / -2°C Slonce za chmurami