W pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godzinie siódmej sprawowana jest w naszym kościele Eucharystia, zazwyczaj przez ks. Proboszcza Stefana Wyporskiego, w intencji Róż Różańcowych, których mamy trzydzieści. Stąd też przychodzi na nią dużo wiernych. W miesiącu grudniu modliliśmy się dodatkowo w intencji Solenizanta – ks. Krystiana Kucharczyka.

Ksiądz Krystiana będąc u nas rezydentem, z racji pełnionych funkcji, na miarę swoich możliwości włącza się w życie naszej Parafii poprzez sprawowanie Eucharystii, głoszenie słowa Bożego i posługę w konfesjonale. Cecha charakterystyczną księdza Krystiana jest z pewnością serdeczna i radosna bezpośredniość w kontaktach z parafianami. Ks. dr Krystian mimo powierzonych przez Biskupa Grzegorza Kaszaka funkcji i zaangażowania na rzecz naszej Parafii nadal kształci się w otwartym przewodzie habilitacyjnym.

Serdeczne życzenia Solenizantowi złożył najpierw Ks. Proboszcz Stefan Wyporski a po nim przedstawiciele Parafii w imieniu wszystkich Parafian i działających w naszym kościele wspólnot.  Pisząc te słowa raz jeszcze życzymy Ci Księże Krystianie opieki Bożej, dużo zdrowia i realizacji naukowych zamierzeń.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Gabriela 18.03.2019 07:30
  Ks. Marcinie, wszystkie kazania, które ksiądz wygłasza są wspaniałe, ale to z wczorajszej niedzielni ...

  Czytaj więcej...

   
 • elżbieta 17.03.2019 13:19
  Ks. Marcinie kazanie było odważne ale dziękuje za wskazanie drogi którą należy podążać. Chciałabym ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Rozproszone chmury

8.34°C

Sosnowiec

Rozproszone chmury
Wilgotnosc: 45%
Czwartek -0.85°C / 10.97°C Rozproszone chmury
Piatek 5.87°C / 12.36°C Deszczyk
Sobota 3.11°C / 16.6°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Niedziela 4.31°C / 11.88°C Deszczyk
Poniedzialek 1.73°C / 9.83°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR