1 września na porannej Mszy świętej o godz. 7.00 modliliśmy się w intencji naszego Proboszcza Ks. Prałata Stefana Wyporskiego, który w poniedziałek obchodzi swoje imieniny.

Po zakończonej Mszy Świętej, przy wypełnionym kościele, także z racji wymiany tajemnic różańcowych w Kołach Różańcowych, życzenia złożyli: W imieniu pracujących Księży - Ks. Mirosław Wilk, a w imieniu wszystkich Parafian – Pan Piotr Zimnal, który wypowiedział poniższe słowa:

Drogi Księże Stefanie Solenizancie – nasz Proboszczu!

Powiedzieć zdawkowe: „Życzę Ci zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności, oraz jakiś dodatek upiększający, to byłoby zbyt skromnie i o wiele za mało, aby wyrazić uczucia i wdzięczność Twoich Parafian, do których i ja przynależę i w imieniu których przemawiam. Pragnę choć w paru słowach powiedzieć Ci dlaczego Cię szanujemy, poważamy, kochamy i dziękujemy Bożej Opatrzności za Dar Twojej kapłańskiej Osoby dla nas. A powód jest bardzo prosty i oczywisty! Jest nim kościół pw. św. Floriana, nasza duma i centrum życia religijnego dla naszych Osiedli w Sosnowcu Zagórzu przy ul. Bohaterów Monte Cassino i ul. Stefana Kisielewskiego. W nim mieszka Najwyższe Dobro i Piękno, Bóg – Jezus Chrystus!
A Ty, drogi nasz Solenizancie Stefanie, Kapłanie i Proboszczu bez reszty poświęcasz się, aby służyć Temu Kościołowi tak duchowemu, jak i materialnemu. My to Twoje oddanie i zaangażowanie widzimy i go doświadczamy na co dzień. Budzi ono w nas uczucie wielkiej wdzięczności i solidarności z Tobą.
W liście do Hebrajczyków czytamy: „Proste ślady czyńcie nogami, aby kto chromy nie zbłądził. Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana”. (Hbr 12,13-14)
Księże Stefanie! Widzimy wyraźnie Twoje proste ślady, które nieustannie czynisz nie tylko nogami i za nimi podążamy. Widzimy Twoje starania o pokój z nami i o nasze uświęcenie wyrażane w sprawowanych Eucharystiach, czytelnych, przemyślanych i mądrych kazaniach czy też w posłudze konfesjonału, a także w bezpośrednich kontaktach z nami nacechowanymi życzliwością i troską. Czyż może być coś cenniejszego? Czyż za doświadczone dobro i miłość można odpłacić czymś innym jak tylko dobrem i miłością?

Taka chwila jak ta jest też dobrą okazją, aby w imieniu własnym i całej wspólnoty parafialnej przeprosić Cię, mając na uwadze naszą ułomność i grzeszność, za nie zawsze najlepsze zachowania w kościele, za nasze małe zaangażowanie w religijne i odpowiedzialne wychowanie dzieci, za naszą bardzo niską frekwencję w kościele, bo zaledwie na poziomie niecałych 20%, co oznacza że do kościoła „chodzi co piąty blok”, za nasze małe zaangażowanie wobec potrzeb kościoła (utrzymanie, remonty, modernizacje, wynagrodzenia, podatki, opłaty). Chciałem Cię też przeprosić i za to, że w niewielkim stopniu kultywujemy rodzinne chodzenia do kościoła, zwłaszcza w niedziele i święta, bo wiem jak bardzo Ci na tym zależy.

Niedługo, bo 13 października br. odbędą się wybory parlamentarne. To na kogo zagłosujemy zadecyduje o przyszłości naszego Narodu i o tym, jaka będzie Polska. Pragnę Cię Drogi Solenizancie zapewnić o tym, że w sercach Twoich Parafian jest wola, aby mając na uwadze nauczanie Kościoła złożyć nasze głosy na tych kandydatów, którzy będą bronić wartości moralnych określonych w Dekalogu, będą patriotami i nie pozwolą bezkarnie atakować naszej świętej wiary katolickiej.

Na koniec życzymy Ci dużo dobrego zdrowia i dużo sił do dalszego prowadzenia Bożego dzieła na pierwszej linii frontu, jaką jest każda parafia, także nasza. Życzymy Ci, abyś dobrze się czuł w naszej Parafialnej Wspólnocie i deklarujemy, że uczynimy wszystko z naszej strony, aby tak było, bo jesteś nam bardzo potrzebny!

Niech Pan Bóg Cię strzeże i ochrania Matka Boża.

foto: Piotr Zimnal, Krystyna Borowska

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Wioletta 26.02.2020 14:39
  Jak najbardziej jestem za poparciem inicjatywy postawienia krzyża na Górce Środulskiej , uważam ...

  Czytaj więcej...

   
 • Andrzej, Stanisław 26.02.2020 11:27
  W pełni popieram, inicjatywę postawienia krzyża na szczycie Górki Środulskiej. Zlokalizowany w tym ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Nieliczne chmury

2.46°C

Sosnowiec

Nieliczne chmury
Wilgotnosc: 73%
Czwartek 0.28°C / 3.74°C Snieg
Piatek -0.8°C / 1.2°C Snieg
Sobota -1.37°C / 5.45°C Pochmurno
Niedziela 3.19°C / 7.12°C Umiarkowany deszcz
Poniedzialek 1.73°C / 7.79°C Rozproszone chmury