11 listopada kiedy cała Polska świętuje kolejną rocznicę odzyskania niepodległości w naszej Parafii na Mszy świętej o godz. 11.00 przeżywaliśmy jeszcze jedną radosną okoliczność, którą były imieniny księdza Marcina Słodczyka – naszego wikariusza.

Ten młody wiekiem i dwuletnim kapłańskim stażem ksiądz zaskarbił sobie nasze serca wierną i aktywną służbą Bogu, Kościołowi i nam parafianom. Po zakończeniu Mszy świętej serdeczne i pełne treści oraz uznania i wdzięczności życzenia złożył Solenizantowi ks. proboszcz Stefan Wyporski. Po nim w imieniu wszystkich Parafian piękne, starannie przygotowane wcześniej na piśmie życzenia złożył Księdzu Marcinowi Przemysław Ponczek a zebrani odśpiewali gromkie "Życzymy, życzymy”.

Ks. Marcin dziękując za życzenia tak  zebranym jak i ks. dr hab. Krystianowi Kucharczykowi wyjawił, że był na obronie habilitacyjnej ks. Krystiana i złożył mu wobec zebranych uznanie i gratulacje za osiągniecie wytężoną i kilkuletnią pracą wymarzonego celu, co u zebranych wywołało chęć ponownego odśpiewania tym razem Ks. Krystianowi "Życzymy, życzymy..." Na sam koniec bogatego w treści spotkania liturgicznego licznie zebrani pod przewodnictwem ks. Mirosława Wilka odśpiewali wraz z całą Polską (godzina 12.00 była godziną wyznaczoną) nasz Hymn Narodowy czyli Mazurek Dąbrowskiego.

Wyszliśmy z naszej świątyni w poczuciu jedności narodowej i ubogaceni tak Eucharystią, jak i wydarzeniami, które w niej zaistniały. Bogu niech będą dzięki!


foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 12.11.2019 22:33
  Wielkie uznanie dla Zespołu "Te Deum" z Olkusza. Dziękujemy za nagranie DVD tego występu a Ks. Marcinowi ...

  Czytaj więcej...

   
 • Piotr ZIMNAL 13.10.2019 19:22
  Serdecznie gratulujemy Siostrze Sawianie. Jest Siostra darem Nieba dla nas za który Panu Bogu składamy ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

8.49°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 75%
Poniedzialek 5.57°C / 7.25°C Deszczyk
Wtorek 4.73°C / 9.08°C Pochmurno
Sroda 6.36°C / 10.49°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Czwartek 6.02°C / 9.88°C Pochmurno
Piatek 6.3°C / 8.57°C Pochmurno