11 listopada kiedy cała Polska świętuje kolejną rocznicę odzyskania niepodległości w naszej Parafii na Mszy świętej o godz. 11.00 przeżywaliśmy jeszcze jedną radosną okoliczność, którą były imieniny księdza Marcina Słodczyka – naszego wikariusza.

Ten młody wiekiem i dwuletnim kapłańskim stażem ksiądz zaskarbił sobie nasze serca wierną i aktywną służbą Bogu, Kościołowi i nam parafianom. Po zakończeniu Mszy świętej serdeczne i pełne treści oraz uznania i wdzięczności życzenia złożył Solenizantowi ks. proboszcz Stefan Wyporski. Po nim w imieniu wszystkich Parafian piękne, starannie przygotowane wcześniej na piśmie życzenia złożył Księdzu Marcinowi Przemysław Ponczek a zebrani odśpiewali gromkie "Życzymy, życzymy”.

Ks. Marcin dziękując za życzenia tak  zebranym jak i ks. dr hab. Krystianowi Kucharczykowi wyjawił, że był na obronie habilitacyjnej ks. Krystiana i złożył mu wobec zebranych uznanie i gratulacje za osiągniecie wytężoną i kilkuletnią pracą wymarzonego celu, co u zebranych wywołało chęć ponownego odśpiewania tym razem Ks. Krystianowi "Życzymy, życzymy..." Na sam koniec bogatego w treści spotkania liturgicznego licznie zebrani pod przewodnictwem ks. Mirosława Wilka odśpiewali wraz z całą Polską (godzina 12.00 była godziną wyznaczoną) nasz Hymn Narodowy czyli Mazurek Dąbrowskiego.

Wyszliśmy z naszej świątyni w poczuciu jedności narodowej i ubogaceni tak Eucharystią, jak i wydarzeniami, które w niej zaistniały. Bogu niech będą dzięki!


foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Rok 2020 trwa już:

Najnowsze komentarze
 • Piotr Zimnal 13.06.2020 11:06
  Dziękuję Autorce tekstu za zawartą w nim treść, z którą się utożsamiam. Piotr Zimnal

  Czytaj więcej...

   
 • Grzegorz 11.06.2020 20:56
  Czy ten zastęp rycerzy istnieje jeszcze ? --------- Od Administratora - Tak, jak najbardziej. Jest ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

22.36°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 74%
Piatek 17.37°C / 21.26°C Umiarkowany deszcz
Sobota 14.45°C / 25.82°C Pochmurno
Niedziela 16.52°C / 26.87°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Poniedzialek 18.13°C / 27.45°C Deszczyk
Wtorek 13.37°C / 18.25°C Deszczyk