W niedzielę 8 listopada uczestnicy Mszy św. o godz. 12.30 modlili się o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla ks. Marcina Słodczyka z racji zbliżających się Jego imienin. Solenizant celebrując osobiście tę Eucharystię podkreślał, że jest radością dla kapłana, gdy może się modlić za siebie, ale z intencji zamówionej przez innych, którzy otaczają go modlitewną pamięcią i serdecznością.

Na koniec Mszy świętej przedstawiciele grup parafialnych osób dorosłych, a także Oazy młodzieżowej złożyli Solenizantowi życzenia. Również ks. Proboszcz Andrzej Mróz wyraził wdzięczność za posługę ks. Marcina w naszej Parafii. Podkreślał, że w czasie tej krótkiej, bo zaledwie 3,5 tygodniowej znajomości ks. Marcin dał się poznać jako ktoś "kto kocha Liturgię, kocha Boże Słowo i dzieli się Nim z innymi w oryginalny i ciekawy sposób, swoje kapłaństwo przeżywa gorliwie i nie trzeba go zachęcać do inicjatyw i pracy". Ks. Proboszcz życzył ks. Marcinowi, aby "nie zabrakło mu gorliwości, by jego zapał się nie wypalił, by Pan Bóg dawał światło swego Ducha, wytrwałość i potrzebne siły ciała i ducha na długie lata kapłańskiej posługi".

Księże Marcinie! Przyłączając się do tych życzeń, a także wyrażając wdzięczność za Twoją posługę kapłańską, intensywną zwłaszcza w ostatnim czasie, polecamy Cię w naszych modlitwach nie tylko w dniu Twojego święta, ale także w codzienności.

foto: Ewa Klimczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Rok 2020 trwa już:

Najnowsze komentarze
 • Jedna-Taka 21.11.2020 15:14
  :-) Ciekawe...

  Czytaj więcej...

   
 • Wiola 18.11.2020 00:29
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki, wieków .Amen.

  Czytaj więcej...

Pogoda
Rozproszone chmury

3.78°C

Sosnowiec

Rozproszone chmury
Wilgotnosc: 86%
Sroda 0.44°C / 5.5°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Czwartek 0.71°C / 5.39°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR
Piatek 1.2°C / 3.53°C Umiarkowany deszcz
Sobota 0.27°C / 2.23°C Pochmurno
Niedziela 0.26°C / 3.24°C Deszczyk