Zgodnie z przekazywaną już wcześniej informacją na naszej parafii nastąpiła wikariuszowska zmiana. W niedzielę 29 sierpnia na Mszy świętej o godz. 11.00 parafianie pożegnali ks. Andrzeja Nackowskiego. Przez całą niedzielę za jego oddaną posługę u nas dziękował mu także ks. Proboszcz Andrzej Mróz. Jednocześnie powitał on w naszej wspólnocie - ks. Adama Nackowskiego prosząc jednocześnie parafian o modlitwę w jego intencji.

Ks. Andrzej spędził wśród nas tylko kilka miesięcy, lecz w tym krótkim czasie zdążył on zyskać ogromną sympatię parafian, a także dać przykład gorliwej i radosnej kapłańskiej posługi. Awans na stanowisko Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Sosnowieckiej sprawił, że ks. Andrzej został przesunięty na inną parafię w charakterze rezydenta. Takimi słowami pożegnała go Agnieszka Furtacz w imieniu wszystkich wspólnot i parafian:

"Księże Andrzeju

 Każdy kapłan doskonale wie, że jego życie nie może być związane z jednym miejscem, ale idzie tam, gdzie Bóg go pośle.

Chciałabym dziś w imieniu wszystkich obecnych tu wspólnot  złożyć najserdeczniejsze podziękowania za krótką ale ważną dla nas posługę duszpasterską w naszej parafii.

Dziękujemy za każdą odprawioną Mszę świętą, mądre i pouczające kazania, posługę spowiedzi, wszystkie udzielone sakramenty. Za liczne gesty życzliwości, poświęcony czas i troskę.

Życzymy niesłabnącego żaru ducha w jakże trudnej kapłańskiej posłudze, oraz realizacji wszystkich zamierzeń i planów.

Życzymy, by Księdza życie było żywym głosem Ewangelii, żeby było wymownym świadectwem prymatu Boga oraz świadectwem miłości.

Niech Najświętsza Maryja Panna otacza Księdza Matczyną miłością i opieką oraz niech wyprasza u Syna wszelkie łaski w dalszej posłudze kapłańskiej

Szczęść Boże!"

 

W naszej parafii posługę rozpoczął ks. Adam Nackowski. Pochodzi on z parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Dąbrowie Górniczej. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 czerwca 2017 roku. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim uzyskał tytuł licencjata kanonicznego z zakresu historii Kościoła. Od października 2021 rozpocznie studia podyplomowe z Archiwistyki, Zarządzania Dokumentacją i Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Serdecznie witamy ks. Adama w naszej parafii życząc owocnej posługi duszpasterskiej wśród nas i wszelkich Bożych łask potrzebnych na drodze kapłańskiego powołania.

foto: Agnieszka Klimczyk-Kolanek

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Rok 2021 trwa już:

Najnowsze komentarze
 • Wiola 12.08.2021 13:48
  Piękny gest Panie Piotrze i Panie Janie, jesteśmy z Was dumni , że odnowiliście krzyż , to symbol ...

  Czytaj więcej...

   
 • Karolina 28.06.2021 17:23
  Bez Boga się dzieci nie wychowa. Módlcie się i nie poddawać w życiu. Jak zakładać rodzinę żeby nie ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

17.18°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 97%
Sobota 10.61°C / 13.44°C Deszczyk
Niedziela 7.82°C / 12.61°C Deszczyk
Poniedzialek 7.27°C / 9.14°C Pochmurno
Wtorek 6.65°C / 13.46°C Rozproszone chmury
Sroda 5.9°C / 15.7°C SP_WEATHER_SKY_IS_CLEAR