Na ostatniej Mszy świętej w niedzielę 17 października mogliśmy być świadkami mianowania 8 chłopców na wyższe stopnie w ramach Liturgicznej Służby Ołtarza. Aktu tego dokonał ks. proboszcz Andrzej Mróz.

Nowymi lektorami zostali Dawid Bzowski, Bartłomiej Kolanek, Patryk Kwiecień oraz Karol Wieczorek, a ceremoniarzami Bartłomiej Bzowski, Filip Janowski, Dominik Kolanek oraz Kacper Świątek. Chłopcy ci od wielu już lat służą przy ołtarzu, a przez ostatnie tygodnie dzięki zaangażowaniu ks. Marcina Słodczyka oraz starszych ceremoniarzy w ramach specjalnego kursu doskonalili swoje umiejętności i poszerzali wiedzę niezbędną do dobrego wypełniania swoich obowiązków. Ukoronowaniem tego czasu była chwila, na którą czekali z utęsknieniem i wielką radością. Na pamiątkę otrzymania nominacji lektorzy otrzymali egzemplarze Pisma Świętego Nowego Testamentu, a ceremoniarze krzyże, które od teraz będą mogli nosić w czasie służby przy ołtarzu.

Za ks. Marcinem warto powtórzyć wypowiedziane na końcu Mszy słowa, że można być dumnym widząc przy ołtarzu Pańskim tak zaangażowaną młodzież i dzieci, w czasach kiedy nie jest łatwo, zwłaszcza w tym wieku, przyznawać się do Chrystusa. Gratulujemy wszystkim chłopcom, którzy tworzą szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza i zapraszamy innych, aby także zdecydowali się poświęcić swój czas dla Boga i zobaczyli jak wiele radości niesie ze sobą bycie członkiem LSO.

foto: Ewa Klimczyk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Rok 2021 trwa już:

Najnowsze komentarze
 • ks. Jarosław Kwiecie 05.10.2021 09:09
  Rewelacyjny pomysł i wykonanie.

  Czytaj więcej...

   
 • Wiola 12.08.2021 13:48
  Piękny gest Panie Piotrze i Panie Janie, jesteśmy z Was dumni , że odnowiliście krzyż , to symbol ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Sniezek

1.25°C

Sosnowiec

Sniezek
Wilgotnosc: 100%
Niedziela 0.67°C / 3.71°C Deszczyk
Poniedzialek -0.41°C / 0.61°C Sniezek
Wtorek -1.26°C / 0.65°C Sniezek
Sroda 0.68°C / 5.75°C SP_WEATHER_RAIN_AND_SNOW
Czwartek 3.77°C / 5.11°C Pochmurno