1. Dzisiaj przypada uroczystość św. Brata Alberta, głównego Patrona naszej Diecezji.

2. Dobiega końca rok szkolny, uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w czwartek 21 czerwca o godz. 17.00, a spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego będzie od godz. 16.30.

3. W tym tygodniu w czwartek obchodzimy wspomnienie św. Alojzego Goznagi, a w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. ku św. Jana Chrzciciela z intencjami zbiorowymi będzie o godz. 18.00, można jeszcze składać intencje na tę Mszę św.. Dzień wcześniej, w sobotę 23 czerwca przypada Dzień Ojca, pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie po Mszy św. wieczornej.

5. Od 1 lipca w przez całe wakacje w niedziele będą odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna będzie popołudniu od godz. 16.00.

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zaprasza małżonków, rodziców, katechetów, nauczycieli, młodzież oraz inne osoby do udziału w Studium Życia Rodzinnego. Studium umożliwia pogłębienie wiedzy dotyczącej małżeństwa i rodziny w świetle nauczania Kościoła oraz uzyskanie kwalifikacji doradcy życia rodzinnego. Nauka w Studium trwa cztery semestry, zajęcia odbywają się w Sosnowcu jeden raz w miesiącu w sobotę. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 21 września 2018 r. w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej. Więcej informacji można znaleźć na plakatach w gablocie.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” poleca m. in. artykuły związane z Dniem Ojca, natomiast „Gość niedzielny” poleca m. in. reportaż o sanktuarium w Gostyniu. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. Za tydzień będzie do nabycia wakacyjny numer „Ziarna" o znacznie zwiększonej objętości. Cena tego numeru będzie wynosić 5 zł.

8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież