1. Kończy się miesiąc październik. Zachęcamy do uczestnictwa w tych ostatnich nabożeństwach różańcowych o godz. 17.15. A dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszki na ten cel.

2. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00.

3. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

4. Od 1 listopada do 8 listopada włącznie o godz. 17.00 będzie odprawiany różaniec z wypominkami oktawalnymi, a po różańcu Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach oktawalnych. Dalej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i oktawalne, by wspólnie modlić się za dusze polecane.

5. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00, odwiedziny chorych po Mszy św. porannej, wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 4 listopada po Mszy św. o godz. 7.00.

7. Serdecznie dziękujemy paniom i panom za przeprowadzenie zbiórki pieniężnej po blokach na prace w naszej parafii. Dzięki waszym ofiarom możemy dalej kontynuować prace. Koszt naprawy dachu na budynku katechetycznym wyniósł 20.000 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

8. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych obecnych na Mszach św. Obecnych było 1823 osoby, w procentach to jest 22% liczby mieszkańców, a do Komunii św. przystąpiło 780 osób.

9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. Przypominamy, że w kiosku dostępne są już katolickie kalendarze na nowy rok. Ponadto w kiosku jest dostępna „Niedziela” z ubiegłego tygodnia, do której dołączony jest film „Wojna totalna. Zabić jak najwięcej”.

10. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież