1. Dzisiaj przypada 16. Niedziela Zwykła, a w poniedziałek obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy, w środę wspomnienie św. Kingi, w czwartek święto św. Jakuba, w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

2. 25 lipca w czwartek przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, dlatego dzisiaj po Mszach Świętych będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne i ich użytkowników. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na pomoc misjonarzom. Owocem tej ogólnopolskiej akcji w tamtym roku było kupno 40 samochodów, 3 busów, 2 ambulansów, 2 traktorów, 64 motocykli i motorowerów, 516 rowerów, 3 łodzi, 3 skuterów śnieżnych, 5 wózków inwalidzkich oraz 3 koni i 3 wozów.

3. Przypominamy, że przez całe wakacje w niedziele są odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św.

4. Zapraszamy serdecznie na Zagłębiowską pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z Będzina 23 sierpnia, zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela, zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

7. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Danuta Gromczewska lat 59 z osiedla BMC. W jej intencji będzie odprawionych 10 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 3 Msze św. od rodziny oraz 9 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 28.
         Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież