1. W czwartek 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

2. Ponadto w tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, a w sobotę obchodzimy wspomnienie św. Jacka.

3. W dniach od 23 do 25 sierpnia odbędzie Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Zapisy do 20 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się we wtorek 20 sierpnia na Środuli w dolnym kościele o godz. 19.00.

4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela, zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Do tygodnika „Gość niedzielny” dołączona jest płyta z pieśniami patriotycznymi.

6. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Alojzy Choroba lat 82 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będzie odprawionych 7 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 6 Mszy św. od rodziny i znajomych oraz 4 Msze św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 7.
                Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież