1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. W najbliższy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Floriańskiego Wieczoru Uwielbienia. Połączymy także tę modlitwę z tą piękną akcją świeckich – „Polska pod Krzyżem”.

3. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawienia przez udział we Mszy Świętej.

4. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11 poświęcimy dzieciom klas I tornistry i przybory szkolne.

5. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Spotkania formacyjne dla uczniów klas VI i VII w drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00, a dla klas VIII w poniedziałki o godz. 19.

6. W piątek o godz.17 zapraszamy na próbę scholę parafialną. Ks. Mirosław zaprasza młodzieńców i mężczyzn do nowopowstałej grupy ministrantów.

7. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza małżonków obchodzących rocznicę 25-lecia lub 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa na świętowanie jubileuszu w bazylice MB Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Bliższe informacje w kancelarii.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

9. Na 17 września na godz. 19 zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe tych, którzy wyruszają do Fatimy. Natomiast w sobotę 14 września osoby udające się na diecezjalną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej mają wyjazd spod kościoła o godz. 6.30.

10. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

11.Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże.

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Leszek Musiał lat 65 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 3 Msze św. od rodziny, 4 Msze św. od uczestników pogrzebu i 6 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 32.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież