1. Dzisiaj, już po raz 19., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. Przy drzwiach kościoła do skarbonek zbierane są ofiary, aby wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież.

2. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, we wtorek św. Teresy od Jezusa, w środę św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek św. Łukasza Ewangelisty patrona Służby Zdrowia, w sobotę błog. ks. Jerzego Popiełuszko, a w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ponadto jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach, katechetach i wychowawcach.

3. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.15.

4. W środę 16 października będziemy wspominać 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Na Placu Papieskim o godz. 19.00 będzie odmawiany różaniec z rozważaniami, zapraszamy do uczestnictwa.

5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy na wypominki.

6. Chętnych do śpiewania w scholii parafialnej zapraszamy w piątek na godz. 19.00 do salki parafialnej. Schola przewodzi śpiewom w czasie niedzielnej Mszy św. o godz. 9.00.

7. Trwa ocieplanie budynku parafialnego. Bardzo dziękujemy panom: Dariuszowi Kędziora, Aleksandrowi Rakoczemu, Tadeuszowi Wąs i Władysławowi Wolińskiemu za prace przy ocieplaniu.

8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki „Ziarno”.

9. Po Mszy św. zapraszamy do parafialnej kawiarenki.

10. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież