1. Trwa jeszcze oktawa modlitw za zmarłych. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu. Do 8 listopada włącznie o godz. 17.00 jest odprawiany różaniec z wypominkami oktawalnymi, a po różańcu Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach oktawalnych, zapraszamy do wspólnej modlitwy.


2. Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w przyszłą niedzielę 10 listopada o godz. 12.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, natomiast 11 listopada po Mszy św. wieczornej będzie koncert olkuskiego zespołu "Te Deum".

3. Ponadto jutro obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza, a w sobotę rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej. Z racji oktawy modlitw za zmarłych Floriański Wieczór Uwielbienia będzie w następny piątek czyli 15 listopada.

4. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki „Ziarno”.

5. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Wiesław Kowalczyk lat 81 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu.
               Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież