1. Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Również dzisiaj obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Ofiary zbierane do puszki przeznaczone będą na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych.

2. Dzisiaj zapraszamy na wspólne kolędowanie i koncert w wykonaniu Chóru katedralnego z Sosnowca. Koncert odbędzie się po Mszy św. wieczornej.

3. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, w środę św. Agaty, w czwartek św. Pawła Miki i jego towarzyszy. Ponadto w tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca z odpowiednimi modlitwami. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00, spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ w czwartek po Mszy św. wieczornej.

4. Bardzo prosimy panów oraz panie o pomoc przy rozbieraniu choinek i sprzątaniu kościoła we wtorek rano po Mszy św. porannej.

5. Parafian zachęcamy do korzystania z możliwości wspólnego spotkania w naszej parafialnej kawiarence w budynku katechetycznym.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

7. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Jacek Tuliński lat 54 z osiedla BMC. W jego intencji będzie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu oraz 7 Mszy św. od rodziny i znajomych.
- śp. Jadwiga Gieroń lat 70 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 4 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 1 Msza św. od znajomych oraz 7 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 36.
              Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież