1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawiane w piątki według planu:
- o godz. 16.30 dla dzieci
- o godz. 17.15 dla dorosłych.
Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będzie w niedziele o godz. 17.30.

3. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjny w Sosnowcu organizuje w sobotę 7 marca od godz. 10.00 do 15.00 dzień otwarty dla osób, które chciałyby uzyskać informacje dotyczące przysposobienia dziecka. Dzień otwarty odbędzie się w siedzibie ośrodka czyli w Sosnowcu, ul. Skautów 1 (przy Parafii Niepok. Poczęcia N.M.P.).

4. Szkolne rekolekcje wielkopostne dla uczniów rozpoczną się 11 marca 2020 r., natomiast parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu 29 marca 2020 r.

5. Zachęcamy do podjęcia postu w intencji powołań kapłańskich i wpisywania się na listę, którego dnia postanowiliśmy pościć.

6. Informujemy, że film „Najświętsze Serce” będzie wyświetlany w sobotę 7 marca o godz. 9.30 w kinie HELIOS w Dąbrowie Górniczej w Centrum Handlowym POGORIA.

7. Żywy Różaniec organizuje w maju pielgrzymkę m. in do Torunia, Swarzewa, Gdańska i okolic, szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. Za tydzień przypada niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji będzie do puszki przy wyjściu z kościoła.

9. Po Mszy św. zapraszamy do parafialnej kawiarenki.

10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej oraz do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

11. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Stanisław Urbaniak lat 70 z osiedla BMC. W jego intencji będzie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 6 Mszy św. od rodziny i znajomych oraz 8 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 26.
           Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież