1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w piątki o godz. 16.30 i o godz. 17.15.
Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.

3. W środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

4. W związku z zaistniałą sytuacją w tym roku nie będzie wielkopostnych rekolekcji parafialnych, jednak nie zaniedbujmy spowiedzi wielkanocnej. Zapraszamy do Spowiedzi św. każdego dnia 30 minut przed Mszą św. na salce parafialnej.

5. Zachęcamy do podjęcia postu w intencji powołań kapłańskich i wpisywania się na listę, którego dnia postanowiliśmy pościć.

6. Dekret ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka o zmianie granic parafii św. Floriana i św. Joachima w Sosnowcu:
Mając na uwadze prośbę proboszcza Parafii św. Floriana w Sosnowcu zawartą w piśmie z dn. 10.02.2020 r. o włączenie do parafii mieszkańców tzw. Małego Zagórza tzn. ulic: Małe Zagórze, Aleksandra Malewicza i Jana Makowskiego oraz zgodę proboszcza parafii św. Joachima w Sosnowcu w w/w sprawie ze względu na odległość od kościołów parafialnych oraz faktyczne uczestniczenie wiernych w życiu parafialnym, po zasięgnięciu opinii Rady Kapłańskiej, wyłączam z parafii św. Joachima w Sosnowcu i włączam do parafii św. Floriana w Sosnowcu tzw. Małe Zagórze tzn. ulice: Małe Zagórze, Aleksandra Malewicza i Jana Makowskiego. Gdyby ktoś z wiernych mieszkających na w/w ulicach chciał nadal korzystać z posług religijnych w kościele św. Joachima w Sosnowcu, może to swobodnie czynić. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe i sakramentalna posługa chorym należą do kompetencji proboszcza Parafii św. Floriana w Sosnowcu. Dekret wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

7. W sprawach kancelaryjnych proszę wcześniej dzwonić na podane numery telefonu.

8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

9. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Dariusz Jeliński lat 44. W jego intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 23 Msze św. od rodziny i znajomych.
                         Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież