1. Jutro obchodzimy uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Uroczysta Msza św. z intencjami zbiorowymi będzie o godz. 18.00. Jeszcze można zgłaszać intencje. Zbierana jutro taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. A w piątek 3 lipca obchodzimy święto św. Tomasza Ap.

2. Zachęcamy do udziału w kończących się nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie po Mszy św. wieczornej.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca tylko po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym takich osób.

4. Ks. Bp Grzegorz Kaszak z dniem 1 lipca br. odwołuje ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele oraz w święta nakazane. Pełny tekst dekretu podany jest na tablicach ogłoszeń i na stronie diecezjalnej.

5. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele będą odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna będzie popołudniu od godz. 16.00.

6. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizacja kościelna Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadza akcję polegającą na zbiórce starego i zużytego sprzętu RTV, AGD, pralek, lodówek, telefonów, komputerów. Pełna lista sprzętu podana jest na tablicach ogłoszeń. W naszej parafii taka okazja będzie miała miejsce w piątek 03 lipca 2020 r. od rana do godz. 12.00. Jeśli ktoś chce może taki sprzęt przynieść na plac za kościołem, zachęcamy. Uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczone będą w tym roku na wsparcie Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież