1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

3. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

4. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. Ponadto wszystkie kobiety naszej diecezji zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium N.M.P. Anielskiej w Dabrowie Górniczej i Mszę św. od godz. 12.00.

5. Wdzięczni Bogu i Maryi Królowej Polski za odzyskaną niepodległość i uchronienie nas od nawały sowieckiej w 1920 rok uw 100-lecie tych wydarzeń wierni zobowiązaniom od 27 lipca do 15 sierpnia codziennie po Mszy św. będziemy odmawiali Litanię do Serca Pana Jezusa.

6. W tym tygodniu zostały zamontowane dwa nowe witraże: św. Cecylii i św. Kazimierza Królewicza, ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu patronują nam:
- 28 VII - św. Szarbel (Sarbeliusz) Makhluf, prezbiter.
- 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
- 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
- 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

9. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane są przeznaczone na pomoc Misjonarzom.

10. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Stanisław Lany lat 75. W jego intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 13 Mszy św. od rodziny i znajomych.
- śp. Michał Gołuchowski lat 80 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, 11 Mszy św. od rodziny oraz 5 Mszy św.od mieszkańców bloku BMC 44.
            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież