1. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominamy, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. Ponadto wszystkie kobiety naszej diecezji zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium N.M.P. Anielskiej w Dabrowie Górniczej i Mszę św. od godz. 12.00.

2. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów, w czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego - w Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Natomiast w sobotę wspominamy św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów. Od soboty 1 sierpnia trwa miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość narodu. Wdzięczni Bogu i Maryi Królowej Polski za odzyskaną niepodległość i uchronienie nas od nawały sowieckiej w 1920 roku, wierni zobowiązaniom w 100-lecie tych wydarzeń do 15 sierpnia codziennie po Mszy św. odmawiana jest Litania do Serca Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca tylko po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym takich osób.

4. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele są odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest popołudniu od godz. 16.00.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

6. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Halina Burakowska lat 66 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu,
                  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież