1. W kalendarzu liturgicznym w czwartek obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża. W tym tygodniu imieniny obchodzi też ks. Proboszcz Stefan Wyporski. Msza św. w jego intencji odprawiona będzie dzisiaj o godz. 11.00.

2. We wtorek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. w naszym kościele inaugurująca nowy rok szkolny i katechetyczny będzie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00.

3. Od września w naszej parafii w niedzielę będą odprawiane Msze w następującym porządku: o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 oraz 18.00. W tygodniu możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest popołudniu od godz. 16.00.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ, natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca. Wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 6 września po Mszy św. o godz. 7.00.

5. Odwiedziny chorych z racji pierwszego piątku miesiąca tylko do osób zgłoszonych wcześniej w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.

6. Informujemy, że w następną niedzielę 6 września po Mszach świętych będzie można zakupić 200 stronicową książkę o ks. prałacie Tadeuszu Kamińskim pt. „Ty sam Chryste jesteś moją nagrodą. Ks. Tadeusz Kamiński widziany oczami innych”. Cena tej publikacji 35 zł.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki Ziarno, cena bez zmian.

8. W obecnym trudnym czasie dla naszej parafii składamy serdeczne podziękowania księżom pomagającym w duszpasterstwie, panu organiście oraz świeckim, którzy aktywnie angażują się w życie parafialne pomagając w zakrystii, utrzymując czystość w kościele i w budynkach, dbając o ogród oraz wszystkim zaangażowanym w funkcjonowaniu parafii. Życzymy także miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Zdzisława Koziołek lat 91 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 6 Mszy św. od rodziny i znajomych.
- śp. Jerzy Kostrzewski lat 68 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, Msza św. od znajomych oraz 3 Msze św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 7.
                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10. Polecajmy naszym modlitwom także chorych szczególnie Ks. proboszcza Stefana oraz ks. Mirosława: Pod Twoją obronę ….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież