1. W kalendarzu liturgicznym jutro 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w środę wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, a w piątek 18 września święto św. Stanisława Kostki. Ponadto w czwartek 17 września przypada 81. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę.

2. Od środy do piątku trwać będzie Triduum ku czci św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży, serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w te dni na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę 20 września o godz. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szk. Podst. nr 38. Dzień wcześniej, w sobotę dzieci te wraz z rodzicami przystąpią do sakramentu pokuty.

5. Przypominamy, że od września w naszej parafii w niedziele będą odprawiane Msze w następującym porządku: o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 oraz 18.00. W tygodniu możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest popołudniu od godz. 16.00.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w piątek 18 września po Mszy św. wieczornej.

7. Dziękujemy panom za skoszenie trawy wokół kościoła, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła.

8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” zamieszczony jest wywiad z autorami książki o śp. ks. Tadeuszu Kamińskim. Książkę o ks. Kamińskim można nabyć w kiosku parafialnym lub w kancelarii. Zachęcamy też do zakupu jubileuszowego już 300-nego numeru parafialnej gazetki Ziarno.

9. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Andrzej Kardas lat 69 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu, 2 Msze św. od rodziny oraz 3 Msze św. od mieszkańców bloku BMC 26.
              Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

11. Polecajmy naszym modlitwom także chorych szczególnie Ks. proboszcza Stefana oraz ks. Mirosława: Pod Twoją obronę ….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież