1. W kalendarzu liturgicznym jutro 5 października obchodzimy wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, a w środę wspomnienie N.M.P. Różańcowej oraz 12. rocznicę śmierci ks. Bpa Adama Śmigielskiego. Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na diecezjalny CARITAS i wszystkie dzieła przez niego prowadzone.

2. Przypominamy, że od września w naszej parafii Msze św. w niedziele są odprawiane w następującym porządku: o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 oraz 18.00. W tygodniu możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest popołudniu od godz. 16.00.

3. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.15.

4. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą zdolną lecz ubogą młodzież.

5. Z dniem 15 października decyzją ks. Bpa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka ks. Andrzej Cieślik przestaje być administratorem naszej parafii. Od 16 października nowym administratorem, który zamieszka w naszej parafii będzie dotychczasowy proboszcz Parafii w Tąpkowicach ks. Andrzej Mróz.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki Ziarno. Książkę o ks. Kamińskim można nabyć w kiosku parafialnym lub w kancelarii. Na pomnik nagrobny śp. ks. Tadeusza Kamińskiego w Starokrzepicach zebrano ponad 5500 zł, można jeszcze złożyć ofiarę do odpowiedniej puszki przy wyjściu z kościoła.

7. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Julian Kożuch lat 70 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione Msze św. od uczestników pogrzebu, 34 Msze św. od rodziny i znajomych oraz 5 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 36.
- śp. Włodzimierz Solecki lat 77 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 17 Mszy św. od rodziny i znajomych oraz 2 Msze św. od sąsiadów z klatki Kisielewskiego 42.
- śp. Marek Sydow lat 68 z osiedla BMC. W jego intencji będzie odprawiona Msza św. od uczestników pogrzebu.
             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

9. Polecajmy naszym modlitwom także chorych szczególnie Ks. proboszcza Stefana oraz ks. Mirosława: Pod Twoją obronę ….

Komentarze  

0 #1 Agnieszka 2020-10-04 09:13
To dobrze, że pamiętamy o Ks. Kamińskim... Ten pomnik powinien być taki "Jego"... może w kształcie naszego kościoła - namiot z Krzyżem... Prosta forma, a jakże symboliczna...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież