1. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.


2. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, w środę św. Marcina z Tours, w czwartek św. Jozafata, a w piątek wspomnienie pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. Ponadto w środę 11.XI. imieniny obchodzi ks. Marcin Słodczyk, Msza św. w jego intencji będzie odprawiona dzisiaj o godz. 12.30.

3. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W tym roku ze względu na pandemię decyzją Stolicy Apostolskiej przez dowolne 8 dni listopada (nawet z przerwami) za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Z racji obchodzonego dziś XII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, przy wyjściu z kościoła do puszki można składać ofiary na Fundusz Kościoła Prześladowanego.

5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych śp. ks. Proboszcza Stefana Wyporskiego. Do Hospicjum przekazano 2790 zł z ofiar przeznaczonych na znicze i wieńce. Na stoliku pod chórem wystawiona jest księga kondolencyjna, zachęcamy do wpisywania się.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki Ziarno.

7. Życzymy pogodnego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Tadeusz Janowski lat 67 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będzie odprawionych 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 22 Msze św. od rodziny oraz 4 Msze św. od sąsiadów z klatki Kisielewskiego 44.
- śp. Alicja Białas lat 64 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będzie odprawionych 7 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 4 Msze św. od rodziny i znajomych oraz Msza św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 7.
- śp. Emilia Ścigała lat 90 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 5 Mszy św. od rodziny.
- za śp. ks. Proboszcza Stefana Wyporskiego zostanie odprawionych 145 Mszy św.

             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież