1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne, zachęcamy do włączenia się do tej grupy. Do puszki przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na Stolicę Apostolską.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym we wtorek wspominamy św. męczenników wietnamskich, a w przyszłą niedzielę rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W poniedziałek 30 listopada imieniny obchodzi nasz ks. Proboszcz Andrzej Mróz, Msza św. w jego intencji będzie odprawiona za tydzień w niedzielę 29 listopada o godz. 12.30.

3. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W tym roku ze względu na pandemię decyzją Stolicy Apostolskiej przez dowolne 8 dni listopada (nawet z przerwami) za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki Ziarno.

5. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież