1. Dzisiaj w piątą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, które głosi ks. Tomasz Kryczko. Plan rekolekcji podany jest na tablicy ogłoszeń. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. poranna będzie o godz. 8.00. Spowiedź św. w czasie rekolekcji będzie w środę rano od godz. 7.30 i popołudniu od godz. 16.00 oraz od 17.30. Ponadto od dzisiaj zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w piątki według planu:
- o godz. 16.30 dla dzieci
- o godz. 17.15 dla dorosłych.
Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym jest odprawiane w niedziele o godz. 17.30.

3. Czwartek 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia. A przyszła niedziela to Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm będzie na początku każdej Mszy Świętej, ze względu na ograniczenia sanitarne, nie będzie procesji z palmami wokół kościoła.

4. Odwiedziny chorych przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego będą w następną środę 31 marca. Prosimy o zgłaszanie takich osób.

5. Zachęcamy do podjęcia postu w intencji powołań kapłańskich i wpisywania się na listę, którego dnia postanowiliśmy pościć.

6. Dziękujemy p. Tadeuszowi Sokołowskiemu radnemu za ufundowanie nowego gongu do naszej świątyni.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki „Ziarno”. W kiosku dostępny jest jeszcze specjalny numer gazety „Gościa niedzielnego” poświęcony św. Józefowi.

8. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Marianna Podstawka lat 70 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będzie odprawionych 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu oraz 9 Mszy św. od rodziny i znajomych.
- śp. Henryk Różański lat 79 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, 6 Mszy św. od rodziny i znajomych oraz 8 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 15.
- śp. Elżbieta Nowak lat 70 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będzie odprawiona Msza św. od uczestników pogrzebu, Msza św. od znajomych oraz Msza św. od sąsiadów z klatki Kisielewskiego 50.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież