1. W tym tygodniu w czwartek obchodzimy wspomnienie św. Marii Magdaleny, w piątek św. Brygidy, patronki Europy, a w sobotę św. Kingi. 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne i ich użytkowników. Pojazdami można wjeżdżać na plac kościelny zachowując wolny przejazd. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na pomoc misjonarzom.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Zagłębiowskiej do Częstochowy w dniach 23-25 sierpnia. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisywanie się.

3. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele są odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest popołudniu w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.00.

4. Rozpoczęte zostały prace przy remoncie dachu kościoła. Wymieniana jest blacha i folia izolacyjna, a pod powierzchnię dachu wdmuchiwana jest 26-cio centymetrowa warstwa celulozy dla ocieplenia kościoła. Przypominamy, że koszt inwestycji wynosi 570.000 zł, z czego 280.000 zł jest do spłacenia.

5. Jak już wspominaliśmy, zbiórka starego i zużytego sprzętu RTV i AGD będzie pod koniec miesiąca czyli 28 lipca. Ze względów organizacyjny prosimy o dostarczenie tych sprzętów dopiero po 25 lipca. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

7. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Zenon Chmielewski lat 63 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 5 Mszy św. od rodziny.
               Wieczny odpoczynek racz mu ……

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież