1. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

2. A w tym tygodniu w środę 4 sierpnia obchodzimy wspomnienie św. Jana Marii Vianney`a, patrona proboszczów, a w piątek święto Przemienienia Pańskiego. Dziś też przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wystawienie Najśw. Sakramentu będzie od godz. 17.00 do 18.00, spowiedź w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w piątek rano po wcześniejszym zgłoszeniu takich osób.

4. Zapraszamy do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Zagłębiowskiej do Częstochowy w dniach 23-25 sierpnia. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisywanie się.

5. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele są odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest popołudniu w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.00.

6. Za bocznym ołtarzem Miłosierdzia Bożego zostały zamontowane nowe witraże przedstawiające czterech ewangelistów. Dziękujemy rodzinie Bednarzów, Pacaków, pewnej pani oraz księżom Andrzejowi Nackowskiemu i Marcinowi Słodczykowi z naszej parafii za ich ufundowanie.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

8. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Urszula Walach lat 79 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będzie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 6 Mszy św. od rodziny i znajomych oraz 5 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 1.
                  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież