1. W kalendarzu liturgicznym w piątek obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Natomiast w środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

2. Decyzją Księdza Biskupa 26 sierpnia bieżącego roku zakończył posługę w naszej parafii ks. Andrzej Nackowski. Bardzo mu dziękuję za gorliwą pracę i zaangażowanie w życie naszej parafialnej wspólnoty. Na jego miejsce został skierowany jego brat ks. Adam Nackowski. Serdecznie go witam i polecam jego osobę modlitwie parafian.

3. W środę 1 września rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. w naszym kościele inaugurująca nowy rok szkolny i katechetyczny będzie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00.

4. Od września wracamy do stałych godzin Mszy świętych niedzielnych czyli o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 oraz 18.00. W tygodniu możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-10.00 oraz 16.00-17.00.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. W czwartek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ, natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca. Wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 5 września po Mszy św. o godz. 7.00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W przyszłą niedzielę dostępny będzie pierwszy powakacyjny numer naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

7. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Barbara Korcipa lat 59 z osiedla BMC. W jej intencji będzie odprawionych 7 Mszy św. od uczestników pogrzebu oraz 24 Msze św. od rodziny i znajomych.
- śp. Zbigniew Sech lat 66 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, 9 Mszy św. od rodziny oraz 8 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 28.
- śp. Anna Hałko lat 70 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu, 2 Msze św. od znajomych oraz 6 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 44.

                                   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież