15 stycznia po wieczornej Mszy Świętej odbył się zapowiedziany wcześniej opłatek członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej (POAK), na który przyszli także zaproszeni księża.

Ks. Prałat Proboszcz Stefan Wyporski w krótkich słowach wyraził wdzięczność za istnienie w Parafii Św. Floriana prężnie działającego Oddziału Akcji Katolickiej i podkreślił jak ważną rolę w integracji parafii odgrywają wszystkie działające w Parafii Wspólnoty. Powiedział też, że bardzo leży mu na sercu to, aby nasza wspólnota Akcji Katolickiej dalej się rozwijała i nie ustawała w czynieniu tego dobra, które do tej pory świadczy. Oznajmił nam też, że podczas odbywanych wizyt duszpasterskich, tzw. kolędy, czyni zachęty odwiedzanych parafian do powiększenia stanu liczbowego naszego Oddziału Akcji Katolickiej.

Po wystąpieniu Księdza Proboszcza wszyscy połamali się opłatkiem i życzyli sobie tego, co dyktowało im serce. Pod gitarowy akompaniament i prymat pani Agnieszki Furtacz długo śpiewaliśmy kolędy, tak miłe każdemu. Zajadaliśmy się też pysznymi uszkami z kapustą i grzybami oaz czerwonym barszczem, które przygotowała znakomita kucharka pani Maria Gabała, znana bardzo wielu, choćby z racji przygotowania grochówki na festynach dla dzieci. Były też ciasta i owoce.

To opłatkowe spotkanie było prawdziwą ucztą duchową i cielesną, było agapą. Z miłego letargu wyrwał nas na zakończenie Prezes POAK pan Tadeusz Sokołowski, przedstawiając nam najbliższy plan pracy, czego zresztą oczekiwaliśmy. Bez wizji co dalej, nie ma akcji!

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież