W naszej parafii od kilku lat istnieje Krąg Biblijny. Obecnie odpowiedzialnym za niego jest ks. Adam Nackowski, który w co drugi poniedziałek po wieczornej Mszy świętej pomaga odkrywać bogactwo Słowa Bożego.

Jest pewnym paradoksem fakt, że choć w większości naszych domów znajduje się Pismo Święte i bardzo często usłyszeć można w kościele zachętę do Jego lektury, to wciąż pozostaje ono Księgą, do której sięgają nieliczni. Każdego dnia śledzimy informacje przekazywane nam przez media, słuchamy rozmaitych porad, zawierzamy ekspertom, a nie sięgamy do Biblii, choć to w niej znaleźć możemy cenne wskazówki i odpowiedzi na wszystkie nasze życiowe dylematy. Pismo Święte pomimo jego łatwej dostępności pozostaje dla „elit”, które w tych spisanych wiele wieków temu Księgach odkrywają, że Słowo Boga jest „żywe i skuteczne”. Jednak, aby przekonać się, jak wielki skarb mamy na wyciągnięcie ręki, to trzeba dać sobie szansę, aby ten skarb odkryć.

Dlatego zachęcamy, aby wziąć udział w spotkaniach Kręgu Biblijnego, w czasie których rozważane są fragmenty Ewangelii z nadchodzącej niedzieli. Można przyjść raz, zobaczyć jak wygląda takie spotkanie, przekonać się, że nikt nikogo nie zmusza do wypowiadania się. Nie ma granic wiekowych ani żadnych innych. Każdy jest zaproszony, aby spotkać się z Chrystusem właśnie w lekturze Pisma Świętego. Może właśnie na Ciebie czytającego ten tekst czeka Jezus, bo chce Ci powiedzieć coś ważnego …

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież