13 czerwca w parafii św. Joachima w Sosnowcu odbył się XXIII Diecezjalny Zjazd Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Miejsce nieprzypadkowe ponieważ wiąże się z jubileuszem 30-lecia istnienia Arcybractwa w tej Parafii.

W spotkaniu uczestniczyła również delegacja członków Straży Honorowej NSPJ z naszej parafii wraz ze sztandarem. O godz. 16.00 po wprowadzeniu sztandarów do świątyni rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której konferencję wygłosił ks. Stanisław Gruca SCJ – diecezjalny moderator Straży Honorowej. Hasłem konferencji były słowa – „Duch poświęcenia i ofiary Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na wzór św. Małgorzaty Marii Alacoque”. Usłyszeliśmy, że Bóg z miłości do nas daje nam błogosławieństwo, ale również i krzyż, a przez niego Swoje Serce. Ofiarą i poświęceniem jest nasza modlitwa i jest ona miła Bogu, jeśli zanurzymy się w niej całkowicie, a krzyż i cierpienie powinniśmy znosić w ciszy i milczeniu. Po zakończonej adoracji uczciliśmy relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque.

O godz. 18.00 rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka w asyście czterech kapłanów, wśród których ku radości naszych serc uczestniczył nasz proboszcz ks. Prałat Stefan Wyporski. W homilii ks. Biskup przypomniał nam, że obowiązkiem członków Arcybractwa jest wierność trwania na modlitwie przy Sercu Jezusa, w odróżnieniu od apostołów, którzy nawet godziny nie wytrwali przy Jezusie w Ogrójcu, bo zasnęli ze zmęczenia. Ksiądz Biskup podkreślił, że naszym wielkim zadaniem jest wynagrodzenie Jezusowi za obojętność i oziębłość ludzką oraz rozważanie Jego męki – co podkreślał Chrystus ukazując się św. Faustynie. Naszą modlitwą wypraszamy także korzyści i ogromne wsparcie drugiemu człowiekowi w najtrudniejszych dla niego chwilach.

Eucharystię zakończyliśmy procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Następnie zostaliśmy zaproszeni na wspólny poczęstunek. Wszystko było pyszne, za co z całego serca dziękujemy wspólnocie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ ze św. Joachima.

foto: Zofia Pacak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież