Podobnie jak ubiegłym roku spotkanie opłatkowe członków Żywego Różańca zostało podzielone – w sobotni wieczór opłatkiem połamały się zelatorki poszczególnych Róż, a w niedzielny poranek wszyscy członkowie wspólnoty różańcowej. Także w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 swoje opłatkowe spotkanie miały dzieci należące do Żywego Różańca.

Mszę świętą w pierwszą sobotę miesiąca sprawował ks. Lucjan Kaczor. W słowach homilii stawiał nam pytania o to czy naprawdę wierzymy w moc modlitwy różańcowej. Po Mszy świętej zelatorki wraz z kapłanami spotkali się na salce, gdzie podzielono się opłatkiem, a potem radośnie kolędowano.

Następnego dnia w pierwszą niedzielę miesiąca i jednocześnie pierwszą niedzielę nowego 2016 roku, jak zawsze o godz. 7.00 odprawiona została Msza Święta w intencji Róż Różańcowych. Celebrował ją Ks. Prałat Proboszcz Stefan Wyporski, który jest także duchowym opiekunem Żywego Różańca. Po Mszy św. modliliśmy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem a później odmówiliśmy dziesiątkę Różańca. Następnie nastąpiła wymiana tajemnic różańcowych a na sam koniec wszyscy połamali się ze sobą opłatkiem życząc sobie opieki Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, umocnienia wiary w Parafii i narodzie polskim, angażowania się w życie naszej wspólnoty parafialnej, a także zdrowia i pomyślności w nowym 2016 Roku.

Korzystając z okazji pragnę wyrazić podziękowanie całej Społeczności Różańcowej (31 Róż Różańcowych) tak dla Księdza Proboszcza Stefana za duchową opiekę i przewodnictwo, jak i dla Głównej Zelatorki Marii Jelińskiej za serdeczne zaangażowanie i koordynowanie życia wszystkich Róż Rózańcowych od samego początku ich zaistnienia. Dziękuję wszystkim Zelatorkom i Zelatorom za prowadzenie swoich Róż Różańcowych. Wyrażam też serdeczne podziękowanie każdemu członkowi każdej Róży za wytrwałą modlitwę różańcową, która szturmując do tronu Naszej Niebieskiej Pani zdolna jest skruszyć kamienie obojętności i niewiary, która skupia i cementuje naszą Parafialną Wspólnotę wokół Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w Tabernakulum naszego pięknego kościoła. pw. św. Floriana w Sosnowcu. Szczęść Boże wszystkim.

Sobota - 2 stycznia

foto: Ewa Klimczyk

 

Niedziela - 3 stycznia

foto: Piotr Zimnal

 

Niedziela - 3 stycznia - opłatek dzieci

foto: Mateusz Furtacz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież