30 kwietnia odbyła się piesza pielgrzymka Róż Różańcowych, w ramach corocznej diecezjalnej pielgrzymki, do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej pod przewodnictwem Ks. Prałata Stefana Wyporskiego - Proboszcza św. Floriana i głównej Zelatorki Marii Jelińskiej.

Byliśmy jedną z nielicznych pieszych pielgrzymek, co zostało zauważone, bo inni przybyli różnymi środkami lokomocji. Wyszliśmy w zorganizowanej grupie o godzinie ósmej, ubrani w niebieskie płaszcze maryjne, ze sztandarem i krzyżem na czele. Z modlitwą i pieśniami religijnymi na ustach radośnie pokonaliśmy trasę w pięknej wiosennej pogodzie. Przybyliśmy witani przez Księdza przedstawiciela Sanktuarium już po nieco ponad godzinie marszu.

Przed Mszą Świętą, która odbyła się o godzinie 11.30 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka i z udziałem w licznej koncelebrze naszego Ks. Proboszcza wysłuchaliśmy ubogacających konferencji dotyczących modlitwy różańcowej. Bogate w treści religijno-patriotyczne kazanie Ks. Biskupa Ordynariusza zawierało m.in. prośbę o modlitwę w intencjach naszej Ojczyzny.

Trzeba zaznaczyć, ze jako grupa ze św. Floriana zostaliśmy wyróżnieni przez zaproszenie naszej Zelatorki Marii Jelińskiej do odczytania czytania podczas Mszy Świętej.

Motto przeżycia pielgrzymkowego i Mszy Świętej: Modlitwa różańcowa jest potężniejsza od wszelkiej broni.  Posługujmy się nią jako niezawodnym orężem do walki ze złem i naprawy świata.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież