8 października odbyła się pielgrzymka dziękczynna członków Kół Żywego Różańca do Matki Bożej Piekarskiej. Inicjatorem i organizatorem pielgrzymki była Maria Jelińska - główna zelatorka Kół Żywego Różańća w naszej parafii.

Chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce było więcej niż mógłby pomieścić zamówiony duży autobus. Byliśmy bardzo zadowoleni, kiedy zobaczyliśmy rano przed wyjazdem o godzinie 8.00, że jadą z nami dwaj Księża: Ks. Prałat Stefan Wyporski - Proboszcz i Ks. Daniel Bunia - Wikary.

Jazda do Piekar przebiegła nam szybko, bo modliliśmy się i śpiewaliśmy Godzinki ku czci NMP a i odległość do pokonania nie była zbyt duża. Mieliśmy to szczęście, że o godz. 10.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. koncelebrowanej w Bazylice Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich (Bazylika mniejsza wchodząca w skład Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej). Byliśmy tam jako druga pielgrzymka obok liczniejszej pielgrzymki nauczycieli z Archidiecezji Katowickiej, dla których Mszę św. sprawował ks. Bp Marek Szkudło w koncelebrze dziewięciu księży, w tym dwóch od nas, i dwóch diakonów.

Schola Sióstr Boromeuszek obecna na Eucharystii urzekła nas swym śpiewem. Po Mszy świętej przewodniczka opowiedziała nam historię bazyliki i cudownego obrazu Matki Bożej Piekarskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Niezwykłym i nieoczekiwanym przeżyciem było dla nas oprowadzenie nas i  zwiedzenie Muzeum Sanktuaryjnego z bogatą historią obrazu i 350-leciem kultu jakim jest on otaczany. Po zwiedzeniu Muzeum udaliśmy się na obiad. O godzinie 15.00 odmówiliśmy pod przewodnictwem Ks. Proboszcza koronkę do Miłosierdzia Bożego a następnie odprawiliśmy Drogę Krzyżową pod przewodnictwem Ks. Daniela.

Wracając do Sosnowca wstąpiliśmy do Parafii pw. św. Wawrzyńca w Bobrownikach, gdzie pracował przed przyjściem do nas ks. Daniel Bunia. Przyjął nas bardzo serdecznie ks. Leszek Łuszcz - Proboszcz. Bobrowniczanie mają piękny kościół. To czego nie opisałem niech dopowiedzą zdjęcia. Takie pielgrzymki jak ta i wiele innych zorganizowanych poprzednio bardzo ożywiają naszą wiarę i wspólnotę parafialną i jest to zdanie wszystkich uczestników odbytej pielgrzymki. Dziękujemy Pani Marii Jelińskiej za perfekcyjne zorganizowanie pielgrzymki, księżom za obecność i duchowe przewodnictwo i sobie nawzajem za radosną obecność.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież