W niedzielę 13 października dane mi było uczestniczyć w uroczystości 25-lecia ślubów zakonnych pracującej w naszej Parafii - S. Sawiany od Matki Bożej Różańcowej CSCIJ. Mszę świętą w jej intencji sprawował w kościele Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus ks. Grzegorz Koss.

Ks. Grzegorz w słowach homilii pięknie połączył dzisiejszą liturgię słowa z istotą życia konsekrowanego, która wyraża się w złożonych ślubach czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Mówił m.in. o odwadze chodzenia „po granicach” naszego świata wartości, o stawaniu się niewidocznym, aby lepiej ukazywać sobą Boga, o odkrywaniu woli Bożej w swoim życiu i wypełnieniu jej aż do końca oraz o wdzięczności za wszystko to, co od Boga otrzymaliśmy. Jak podkreślał kaznodzieja są to zadania nie tylko osób konsekrowanych, ale każdego z ochrzczonych. Padły też niezwykle głębokie słowa o tym, że życie konsekrowane jest darem otrzymanym przez konkretną osobę od Boga, ale jest to jednocześnie dar dla całego Kościoła.

Rzeczywiście przy takich okazjach jak ten piękny jubileusz można uzmysłowić sobie, jak często zapomina się o wielkiej wartości życia konsekrowanego. Nie zdajemy sobie sprawy, że każdego dnia w wielu zgromadzeniach zakonnych – żeńskich i męskich płynie do nieba cicha modlitwa za każdego z nas. To nie jest tak, że siostry czy bracia zakonni są odsunięci od naszego życia. Oni modlą się w intencjach całego Kościoła, a więc także w naszych intencjach. Pewnie dopiero w wieczności, po tej drugiej stronie życia przekonamy się, jak wiele zawdzięczamy tym nieznanym nam nawet siostrom i braciom zakonnym.

Dlatego  kierując się także wezwaniem płynącym z dzisiejszej Liturgii Słowa, która nawołuje nas do wdzięczności – dziękujemy dziś Siostrze Sawianie za jej obecność pośród naszej parafialnej wspólnoty, za świadectwo jej wiary, za jej modlitwę, ale także prosimy Boga w Jej intencji i w intencjach całego Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, aby Siostry każdego dnia dobrze odczytywały Boże znaki, by wzrastały w miłości i w wierze, a trwając w radości i pokoju serca były dla napotkanych ludzi znakiem Bożej miłości w świecie.

foto: Ewa Klimczyk

Komentarze  

0 #1 Piotr ZIMNAL 2019-10-13 19:22
Serdecznie gratulujemy Siostrze Sawianie. Jest Siostra darem Nieba dla nas za który Panu Bogu składamy podziękowania. Życzymy Siostrze wytrwania w powołaniu, wielu łask Bożych i zwyczajnie dużo dobrego zdrowia. Lucyna i Piotr Zimnalowie.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj55
WczorajWczoraj257
W tym tygodniuW tym tygodniu970
W tym miesiącuW tym miesiącu6534
W sumieW sumie488526

Na marginesie

 • Katecheza XI – Prosimy…

  W żartobliwej historyjce mąż mówi do żony: - Kochanie, zrób mi herbaty. Żona odpowiada: - A cudowne słówko! Na co mężczyzna: - Szybciutko… Czasem dosyć trudno nam o coś poprosić. Wydaje się, że to nie przystoi, bo prosić to uznać swoją zależność i niewystarczalność.

Do Nowego Roku pozostało:

Najnowsze komentarze
 • Piotr ZIMNAL 12.11.2019 22:33
  Wielkie uznanie dla Zespołu "Te Deum" z Olkusza. Dziękujemy za nagranie DVD tego występu a Ks. Marcinowi ...

  Czytaj więcej...

   
 • Piotr ZIMNAL 13.10.2019 19:22
  Serdecznie gratulujemy Siostrze Sawianie. Jest Siostra darem Nieba dla nas za który Panu Bogu składamy ...

  Czytaj więcej...

Pogoda
Nieliczne chmury

7.5°C

Sosnowiec

Nieliczne chmury
Wilgotnosc: 100%
Piatek 7.06°C / 11.31°C Pochmurno
Sobota 6.16°C / 11.56°C Rozproszone chmury
Niedziela 7.83°C / 9.24°C Pochmurno
Poniedzialek 5.43°C / 9.68°C Pochmurno
Wtorek 3.97°C / 8.15°C Pochmurno