1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Do puszki przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na potrzeby misji. Również dzisiaj, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach.

2. Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w piątki według planu:
- o godz. 16.30 dla dzieci
- o godz. 17.15 dla dorosłych.
Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.

3. Od wtorku po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy nowennę do św. Józefa. Ponadto przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową w uroczystość św. Józefa 19 marca o godz. 18.00.

4. W środę 11 marca rozpoczynają rekolekcje uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.

5. Zachęcamy do podjęcia postu w intencji powołań kapłańskich i wpisywania się na listę, którego dnia postanowiliśmy pościć.

6. Żywy Różaniec organizuje w maju pielgrzymkę m. in do Torunia, Swarzewa, Gdańska i okolic, szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. Po Mszy św. zapraszamy do parafialnej kawiarenki.

8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej oraz do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. W tygodniku „Niedziela” zamieszczona jest relacja z nawiedzenia ikony krzyża w naszej parafii.

9. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Andrzej Jeziorny lat 68 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 3 Msze św. od rodziny i 1 Msza św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 1.
        Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Komentarze  

0 #1 Droga krzyżowa 2020-03-14 11:41
Witam serdecznie. Chciałabym coś opowiedzieć. Wówczas byłam w sklepie i ludzie szaleją. Wykupują ryż mleka , jajka kaszę i wszystko co jest z długim terminem ważności .W niektórych sklepach świecą same pustki. Nawet apel premiera nie pomaga ze sklepy spozywcze nie beda pozamykane nie będzie niczego brakować. Jeżeli już tak jest że sieją panikę to za niedługo przestaną chodzić do kościoła do komunii itd. Bo się boją koronawirusa który opanował Europę, chiny i inne kraje. Niektórzy nawet chodzą w szalikach i zakrywaja się po sam nos .Patrzą się wszyscy na siebie jak na zabójce. W MOIM PRZYPADKU ja się nie poddaje. Przestrzegam higienę i dezynfekuje ręce w miarę możliwości. Zaczynam żartować i śmiać się z tego i z tej sytuacji .Nie nie mam choroby psychicznej. Poprostu podchodzę do tego tematu ze spokojem i humorem. Bo bardziej można się zarazić jak się przejmujesz i siejesz panikę. Według mnie powinno na kazaniach się uspokoić ludzi. Bo naprawdę niektórym ludziom coś się dzieje .Nawet byla rozmowa dwóch pań ze nie pójdą do komunii bo się mogą zarazić od księdza jak podaje opłatek. Ludzie powinni otrzymać informacje ze jednym lekarstwem na to szaleństwo jest modlitwa .Nie dajmy się zwariować. Według mnie ta choroba to sprawka szatana żeby ludzie zaczęli obwiniać Boga za chorobę i zaczeli sie od niego odsuwac .Ja przynajmniej tak myślę. Myślę też bo niektórzy twierdzą że czują sie prawie jak na III wojnie światowej a ja się wczuwam jakby ta choroba była jak droga krzyżowa przez 40 dni. Fajnie by było żeby w kościele byla taka modlitwa bo to jedyna siła o zdrowie .Żeby ludzie tak przestali koloryzowac. JA jestem ciekawa co zrobią ludzie z jedzeniem gdy to się skończy ten wirus. Podnosi mi się ciśnienie na myśl że drugiemu nie daja a Sam wyrzuci .A potem nie bedzie tylko wirus będzie plaga szczurów. Szczury na tym skorzystają jak zaczną jedzenie do kosza wyrzucać. LUDZIE OPAMIETAJCIE SIE I PRZESTRZEGAJCIE ZASAD HIGIENY OSOBISTEJ. CZĘSTE MYCIE RĄK I DEZYNFEKCJI to nie będzie wirusa. Po każdej wizycie w sklepach i wszędzie gdzie idziecie poza swoim mieszkaniem. Nie dajmy się zwariować. Pomoże tez modlitwa ,wiara, spokój i humor
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież