1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

2. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, a w piątek wspomnienie Świętego Józefa Robotnika.

3. Od piątku 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. W przyszłą niedzielę nie będzie wymiany tajemnic różańcowych, odmawiających różaniec prosimy o przesunięcie jednej tajemnicy do przodu.

5. Odwiedziny do chorych będą tylko do osób po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

6. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

7. Okazja do Spowiedzi jest codziennie od poniedziałku do soboty pół godziny przed wieczorną Mszą św. w budynku parafialnym, a w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00.

8. Ks. Biskup Grzegorz Kaszak z uwagi na charakter piątku przypadającego na dzień 1 maja 2020 r. udzielił wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Sosnowieckiej dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

9. Na tablicy ogłoszeń umieściliśmy numer konta parafialnego. W związku ze wszystkimi opłatami, jakie każdego miesiąca ponosi parafia, wszystkim wpłacającym ofiary serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

11. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Komentarze  

+2 #1 Maria 2020-04-26 18:30
Szczęść Boże.. mając na uwadze aktualną sytuację w kraju mam pytanie czy byłaby możliwość zainstalowania głośnika na zewnątrz kościoła żeby osoby które nie zmieszczą się w limicie uczestników mszy św. albo poprostu obawiający się wejść do świątyni mogły w pełni uczestniczyć w Eucharystii czy nabożeństwie majowym. Najbliższe tygodnie z pewnością będą sprzyjały pozostaniu na zewnątrz a osobiście sprawdziłam ze tylko stojąc w drzwiach kosciola na wprost ołtarza można cokolwiek usłyszeć. Nie ukrywam że na takie rozwiązanie (głośnik na zewnątrz) liczyłam już w połowie marca po wprowadzeniu pierwszych obostrzeń. Znam wiele osób które byłyby zadowolone z takiego rozwiązania. Maria
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież