W dniach 27-28 maja miała miejsce dwudniowa autokarowa pielgrzymka z Parafii św. Floriana do Sanktuarium MB w Kalwarii Pacławskiej - jako cel główny, zorganizowana przez panią Marię Jelińską - Główną Zelatorkę Róż Różańcowych. Pielgrzymka liczyła pięćdziesiąt trzy osoby a duchową opiekę sprawował nad nią Ks. Prałat Stefan Wyporski, nasz Proboszcz, za co jesteśmy Mu bardzo wdzięczni. 

Jak na zakończenie pielgrzymki zweryfikowałem nie znalazłem nikogo, kto byłby niezadowolony. Wszyscy uczestnicy byli usatysfakcjonowani i cieszyli się, że mogli uczestniczyć w tej pielgrzymce. Było wiele wspólnotowej modlitwy, głównie różańcowej, ale były też chwile śpiewów biesiadnych i towarzyskich rozmów.

Nawiedzenie Sanktuariów Matki Bożej: w Przeczycach, Jodłówce i w Kalwarii Pacławskiej, a także świątyń w Przemyślu (Kościół O. Franciszkanów p/w Marii Magdaleny, oraz Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Jana Chrzciciela) przy wielkiej życzliwości Administratorów wywarło na nas wielkie wrażenie, podziw piękna i zachwyt.  Wspólna refleksja wyraża się z radości, że nasza Ojczyzna - Polska ma tyle pięknych świątyń i sanktuariów, w których Naród wielbi Boga, dziękuje Mu za opiekę i powierza ufnie swoją przyszłość. Inną refleksją jest świadomość tego, że tak mało wiemy o tym jak wiele pięknych sanktuariów jest w Polsce, w których jeszcze nie byliśmy. Chciałoby się powiedzieć; "Cudze chwalicie, swego nie znacie...", dlatego tym bardziej wyrażamy naszą wdzięczność tym osobom i kapłanom, którzy stwarzają nam możliwości nawiedzana tych świętych miejsc, po nawiedzeniu których otrzymuje się nowego ducha i nabiera się pewności, że jest się na dobrej drodze.

O wspomnianych w tekście Sanktuariach i Świątyniach może każdy zainteresowany uzyskać obszerne informacje w internecie i do tego gorąco zachęcam. Pragnę też tą drogą złożyć podziękowania tym wszystkim, którzy przygotowali dla nas smaczne i syte posiłki, oraz przygotowali schludne pokoje do przenocowania nas.

 

PRZECZYCA

 

JODŁÓWKA

 

KALWARIA PACŁAWSKA

 

PRZEMYŚL

foto: Piotr Zimnal 

Komentarze  

+1 #1 Beata 2017-05-31 18:42
Było jak zawsze bardzo pięknie :-) a to wszystko dzięki Pani Marii :-)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież