1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawiane w piątki według planu:
- o godz. 16.30 dla dzieci
- o godz. 17.15 dla dorosłych.
Osoby dorosłe prosimy, by przychodziły na Drogę Krzyżową o 17.15 ze względu na małą liczbę miejsc.
Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będzie w niedziele o godz. 17.30, prosimy o przyniesienie ze sobą tekstu Gorzkich Żali.

1. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia, natomiast wszystkich obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W tym tygodniu: w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Agaty, we wtorek św. Pawła Miki i jego towarzyszy, a w sobotę św. Scholastyki.

1. W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze Święte z błogosławieniem świec będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. 2 luty to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Ofiary zbierane do puszki w tym dniu przeznaczone będą na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych.

1. W tym tygodniu w środę obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Salezego, w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Ap., a w piątek św. Tymoteusza i Tytusa. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

1. W tym tygodniu w środę obchodzimy wspomnienie św. Antoniego opata, a w piątek św. Józefa Pelczara.

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego czyli do 2 lutego.