1. W kalendarzu liturgicznym we wtorek św. Kosmy i Damiana, w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę św. Hieronima.

1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, w środę św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, w czwartek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty, a w sobotę św. Pio z Pietrelciny.

1.W kalendarzu liturgicznym w środę obchodzimy św. Jana Chryzostoma, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek N.M.P. Bolesnej.

1. W kalendarzu liturgicznym w piątek obchodzimy święto Narodzenia NMP. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – od godz. 17 adoracja Najśw. Sakramentu z odpowiednimi modlitwami, a po Mszy św. spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi bp Grzegorz Kaszak. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.

1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Augustyna, we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W tym tygodniu ponadto przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w pierwszy piątek od godz. 17.00, adoracja Najśw. Sakramentu w pierwszą sobotę z odpowiednimi modlitwami będzie od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca po wcześniejszym zgłoszeniu takich osób.

1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Piusa X, we wtorek N.M.P. Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła, a w sobotę uroczystość N.M.P. Częstochowskiej.

1. We wtorek 15 sierpnia będzie uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.