W sobotę 17 czerwca odbyła się XXXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach pod hasłem „Pielęgnujcie kult Najświętszego Serca Pana Jezusa”.

18 marca 2023 roku w naszej parafii odbył się jubileusz 25-lecia istnienia Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Na tę okoliczność przybyli do naszego kościoła członkowie tej wspólnoty z zaprzyjaźnionych parafii.

18 marca 2023 roku przypada XXV rocznica powstania Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii. Pragniemy w tym dniu dziękować i wielbić Boże Serce za ten wielki dar łaski i służby dla Kościoła.

Tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca członkowie Straży Honorowej NSPJ spotkali się na adoracji Najświętszego Sakramentu i wieczornej Mszy świętej. Następnie odbyło się comiesięczne zebranie, które w tym miesiącu miało charakter spotkania opłatkowego.

16 października przedstawiciele wspólnot Straży Honorowej Diecezji Sosnowieckiej oraz wspólnot z Krakowa, Węglówki, Włodawy i Koszyc spotkali się w Bazylice NSPJ w Krakowie, aby przeżywać w kontekście jubileuszu setną rocznicę poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Główne obchody odbyły się w krakowskiej Bazylice Ojców Jezuitów 11 czerwca bieżącego roku.

W czwartek 14 października w Kościele przeżywamy wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque. Jest ona patronką Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa dlatego w tym dniu wspólnota ta obchodzi swoje patronalne święto. Członkowie Straży spotkali się najpierw na Mszy świętej o godz. 18.00 sprawowanej przez ks. proboszcza Andrzeja Mroza oraz ks. Adama Nackowskiego, a następnie udali się do salki parafialnej, aby przy smacznie zastawionym stole nacieszyć się swoją obecnością. 

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą przeżywaliśmy 11 czerwca jest patronalnym świętem wspólnoty Straży Honorowej NSPJ. Jej członkowie wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli tego dnia we Mszy świętej o godz. 18.00 sprawowanej przez ks. Andrzeja Nackowskiego i ks. Marcina Słodczyka. Po Mszy świętej odbyło się pierwsze po kilku miesiącach przerwy spotkanie Straży Honorowej NSPJ.